با پیگیری مشکل سپرده گذاران موسسه اعتباری توسعه، به زودی مشکل آنها برطرف می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، در هفته های اخیر سپرده گذاران در موسسه اعتباری توسعه(آرمان) برای دریافت پول خود به شعب این موسسه در برخی شهرهای خوزستان از جمله اهواز مراجعه کردند ولی به دلیل مسدود بودن حساب ها امکان برداشت پول نقد برای آنان فراهم نشد.

پیرو آن بسیاری از سپرده گذاران با تجمع در مقابل شعب این موسسه و استانداری خوزستان خواستار دریافت سپرده های خود از موسسه توسعه (آرمان) شدند.

استاندار خوزستان درجدیدترین اظهار نظر دراین باره گفت: پیگیر مشکل سپرده گذاران موسسه اعتباری توسعه هستیم و به زودی مشکل آنها برطرف می شود.

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: بانک مرکزی قول مساعدی در این باره داده و مشکل سپرده گذاران این موسسه از سوی بانک مرکزی در حال بررسی شدن است.وی با اشاره به اینکه زمان دقیق و مشخصی برای حل مشکل این سپرده گذاران نمی توان اعلام کرد افزود: نامه ای دراین باره به رییس جمهوری نوشتم که وی نیز به رییس کل بانک مرکزی دستور داده تا به صورت جدی پیگیر این مساله باشد.

اما در خبری که دیروز منتشر شد آمده است: بر اساس تصمیم‌گیری‌های به عمل آمده و موافقت مدیریت یکی از موسسات اعتباری کشور،  موسسه آرمان و تعاونی وحدت که یکی از بزرگترین تعاونی‌های اعتباری کشور محسوب می‌شود، ادغام خواهد شد.

قبلا قرار بود تعاونی وحدت که با تابلوی موسسه آرمان فعالیت می‌کرد با موسسه اعتباری توسعه ادغام شود اما این اتفاق بنا به دلایل نامعلوم رخ نداد و این بار موسسه اعتباری ملل موافقت خود را با ادغام این تعاونی اعلام کرده است.

گفتنی است،تعیین تکلیف تعاونی وحدت (موسسه آرمان) در شورای پول و اعتبار مطرح شده و مورد موافقت اعضا شورا قرار گرفته و موضوع ادغام این تعاونی و موسسه اعتباری مورد نظر، نهایی شده است.

موسسه اعتباری ملل که عضو شبکه شتاب است و بزرگترین موسسه اعتباری کشور محسوب می‌شود،  قرار است  باتعاونی وحدت ادغام شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج