مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه آیین جزءخوانی در بقاع متبرکه مصداق عمل به حدیث ثقلین است گفت: حضور نوجوانان در آیین جزءخوانی سرمایه بزرگی است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی در دیدار با عوامل برگزاری آیین جزءخوانی در آستان مقدس هلال بن علی (ع) آران و بیدگل اظهار داشت: این آیین تنها متعلق به شهرستان آران و بیدگل و یا استان اصفهان نیست.

وی انتخاب پخش زنده این آیین ملی از سوی شورای عالی قرآن کشور و رسانه ملی به عنوان آیین برتر جزءخوانی برای سومین سال متوالی را انتخابی به جا و شایسته دانست و افزود: به طور یقین می‌توان گفت نحوه برگزاری، اجرا، برنامه ریزی‌ها، نظم و هماهنگی و تاثیرات مثبت این آیین تاکنون در ابعاد ملی بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان قرائت قرآن کریم در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام را از مصادیق عمل به حدیث شریف ثقلین دانست و خاطرنشان کرد: قرائت قرآن کریم به ویژه در بارگاه ملکوتی امامزادگان زمینه ساز پیوند کتاب آسمانی قرآن با عترت بوده و موجب ایجاد فضای معنوی و ملکوتی و افزایش روحیه تعبد در آدمی می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین رضا صادقی حضور بیش از ۴۰۰ کودک و نوجوان در مراسم جزءخوانی قرآن کریم در حرم مطهر حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام را بزرگترین سرمایه و امتیاز مردم شهرستان آران و بیدگل دانست و تصریح کرد: حضور پرشور کودکان و نوجوانان پس از نماز صبح در این آیین ملی موجب خرسندی و غرور است.

وی انس و الفت کودکان و نوجوانان به محافل قرآنی را شایسته تقدیر از آن ها و والدینشان دانست و ابراز داشت: باید برنامه ریزی‌ها و استقبال از آن ها به گونه‌ای باشد که برای جذب هر چه بیشتر این گروه سنی در آیین‌های قرائت قرآن کریم تلاش کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ضمن تشکر از دست اندرکاران اجرای آیین جزءخوانی قرآن کریم در آستان مقدس حضرت محمد هلال بن علی علیه السلام، شبکه های سیما و مردم شهرستان آران و بیدگل گفت: اداره کل اوقاف استان اصفهان درصدد است که در سال جاری این آستان مقدس را بیش از پیش مورد حمایت‌های معنوی، فرهنگی، مادی و مالی خود قرار دهد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج