جوانی از عشایر دزفول هنگام شنا در کانال آبیاری کشاورزی شاه ولی در ابتدای جاده دزفول - شوشتر جان باخت.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، بی احتیاطی هنگام شنا در کانال های آبیاری کشاورزی باعث شد که مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان نسبت به عواقب تلخ شنا در کانالهای آبیاری هشدار دهد.

 محمد اسلامی با اظهار تاسف از تصور برخی افراد که از کانال آبیاری به عنوان یک استخر استفاده تفریحی می کنند افزود:نوع طراحی کانال های آبیاری کشاورزی با شکل استخرهای عمومی کاملا متفاوت است و کانالهای آبیاری دارای عمق متفاوتی اند که حتی برای شناگران ماهر نیز خطرناک اندباشد.

وی گفت:کانال ها علاوه بر داشتن عمق زیاد ،دارای شدت حرکت بالایی نیز هستند که همین سرعت حرکت آب نیز بر خطرات شنا در آن می افزاید .

مدیر عامل شرکت بهره برداری از شبکه های آبیاری شمال خوزستان اضافه کرد: به دلیل افزایش گرما بخش زیادی از فعالیت حریم بانی به جلوگیری از شناکردن در کانالهای آبیاری منطقه متمرکز شده است و به افرادی که قصد شنا در کانالهای آبیاری را دارند هشدار و تذکر داده می شود.

وی ضمن انتقاد از بی توجهی برخی افراد به تابلوهای هشدار دهنده ممنوعیت شنا گفت:علاوه بر اطلاعرسانی مکرر از طریق رسانه ها ،در اکثر نقاط حادثه خیز شبکه های آبیاری شمال خوزستان خطرات شنا کردن در کانال از طریق تابلوهای بتنی و فلزی گوشزد شده است و لازم است آموزش ها و هشدارهای لازم از طریق خانواده ها و مدارس به نوجوانان و جوانان ارائه شود.

گفتنی است، در آخرین حادثه غرق شدگی در دزفول جوانی 20 ساله از عشایر منطقه هنگام شنا در کانال آبیاری کشاورزی شاه ولی در ابتدای جاده دزفول - شوشتر جان باخت.

از ابتدای امسال تاکنون گزارش مرگ 5نفر هنگام شنا در کانال های آبیاری کشاورزی شوش ، اندیمشک و دزفول دریافت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج