رئیس کل دادگستری گلستان از کمک ۲۰۰ میلیون تومانی خیرین در جشن گلریزان گرگان و صدور رای پرونده «الینا فروتن» در دادگاه بدوی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان، هادی هاشمیان با اشاره به برگزاری جشن گلریزان در گرگان، اظهار کرد: خیرین گلستانی در جشن گلریزان گرگان ۲۰۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد کمک کردند.

وی افزود: در جشن گلریزان آق قلا هم خیرین با پرداخت ۳۵ میلیون تومان برای آزادی زندانیان مشارکت کردند و جشن گلریزان در شهرستان‌های آزادشهر و کلاله هم به ترتیب ۲۷ و ۲۹ خرداد با حضور خیرین برگزار خواهد شد.

رئیس کل دادگستری گلستان با بیان اینکه بیش از ۳۵۰ محکوم دیون مالی غیر عمد در زندان‌های استان چشم به راه کمک برای آزادی هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در ماه مبارک رمضان امسال تعدادی از این زندانیان غیر عمد با کمک خیرین آزاد شوند.

هاشمیان که ریاست ستاد دیه استان گلستان را هم بر عهده دارد، یادآور شد: مردم استان گلستان هم می‌توانند با واریز پول به شماره حساب ۰۱۰۶۰۰۲۹۷۵۰۰۵ در امر آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مشارکت کنند.

به گفته وی، از ابتدای امسال تا کنون ۲۴ زندانی جرایم مالی و غیرعمد با کمک خیرین آزاد شده‌اند.

رای پرونده «الینا فروتن» صادر شد

رئیس کل دادگستری استان گلستان با اشاره به آخرین جزئیات پرونده «الینا فروتن»، اظهار کرد: دادگاه کیفری دو شهرستان گرگان پس از چندین جلسه رسیدگی رای پرونده الینا فروتن را صادر کرد.

هادی هاشمیان افزود: دادگاه بدوی رای خود را برای دو پزشک متخصص و دو پرستار و مسئول شیفت شب صادر کرد.

وی با بیان این که این حکم قابل تجدید نظر خواهی است، تصریح کرد: به دلیل  اعتراض طرفین پرونده به حکم دادگاه بدوی، انتشار جزئیات رای دادگاه تا زمان اعلام نظر دادگاه تجدید نظر خلاف قانون است.

لازم به ذکر است؛ الینا فروتن دختر ۶ ساله گرگانی، ۱۳ اردیبشهت سال گذشته پس از انجام عمل جراحی لوزه در بیمارستان طالقانی گرگان به کما رفت و ۲۲ مرداد همان سال دار فانی را وداع گفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج