رئیس جمعیت هلال‌احمر استان اصفهان گفت: مشارکت خیرین در ساخت و راه‌اندازی پایگاه‌های امداد و نجات را از بهترین اقدامات خداپسندانه عنوان و بر افزایش جلب مشارکت خیرین در ساخت این پایگاه‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، محسن ضیائی که بوسیله ویدئو کنفرانس در مراسم بهره برداری از پایگاه امداد و نجات بین شهری خیرساز منوچهر مومن زاده در شاهین شهر سخن می گفت، افزود: تاکنون اقدام های بسیار خوبی توسط خیران در حوزه های سلامت و آموزش انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت پایگاه های امداد و نجات نیز ارتباط مستقیم با جان انسانها و تامین سلامت مردم دارد، گفت: باید زمینه حضور بیش از پیش خیران در این بخش‌ نیز فراهم شود.

رئیس جمعیت هلال احمر، مشارکت خیران در ساخت و راه‌ اندازی پایگاه‌ های امداد و نجات را از بهترین اقدام های خداپسندانه بیان کرد و افزود: کمک به ساخت پایگاه ‌های امداد و نجات جمعیت هلال‌ احمر که فعالیت آنها با نجات جان انسان ها ارتباط مستقیم دارد، از بهترین خدمات خداپسندانه است.

وی از تمامی کسانی که در ساخت پایگاه امداد و نجات خَیرساز مومن زاده در شاهین شهر مشارکت کردند بویژه بانی خَیر این پایگاه امدادی تقدیر کرد و گفت: این نیت خداپسندانه در هلال ‌احمر به اقدامی بزرگ و مفید برای مردم تبدیل می‌ شود و برای بانی این کار خیر، پاداش دنیوی و اخروی بسیاری در پی خواهد داشت.

ضیائی با بیان اینکه ماموریت و مسئولیت پایگاه ‌های امداد و نجات فراتر از ارائه خدمات امدادی در تصادفات و حوادث جاده‌ ای است، اظهار کرد: پایگاه ‌های امدادی هلال ‌احمر در بسیاری از بحران‌ های طبیعی و غیر طبیعی با توجه به نزدیکی به جوامع محلی نقش مهمی در خدمت رسانی به هموطنان دارند و در پی وقوع حوادث مختلف، نخستین تیم‌ های جست‌ و جو و نجات از این پایگاه‌ها به محل‌ های حادثه اعزام می‌ شوند.

مدیر عامل جمعیت هلال‌ احمر استان اصفهان نیز در این مراسم با تقدیر از مومن زاده بانی ساخت پایگاه امداد و نجات بین شهری در شاهین شهر گفت: با استقرار امدادگران جمعیت هلال احمر در این پایگاه، عملیات امداد در شرایط بهتر و با سرعت بیشتری فراهم خواهد شد.

محسن مومنی با بیان اینکه ماهیت وجودی این پایگاه برای پوشش کلیه حوادثی است که در محدوده آن منطقه رخ می دهد، خاطرنشان کرد: امدادگران هلال احمر با اعلام هرنوع حادثه از جمله کوهستان، صنعتی و ترافیکی و غیره و با هماهنگی مرکز کنترل عملیات استان جهت امدادرسانی اقدام می کنند .

وی افزود: ارائه آموزش های امداد و نجات در سطح جامعه و فراگیری این آموزش ها، امری ضروری است زیرا در زمان حوادث، ثانیه ها ارزشمند است و امدادگران باید در کوتاهترین زمان ممکن به محل حادثه اعزام شوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اصفهان افزود: این جمعیت تلاش می کند با برگزاری آموزش های تخصصی و دوره های بازآموزی و مانورهای مختلف برای امدادگران، آمادگی آنها را برای نجات جان مردم افزایش دهد.

مدیرعامل جمعیت هلال ‌احمر استان اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود از خیران و داوطلبان به عنوان ذخائر و سرمایه های ارزشمند جمعیت هلال احمر نامبرد و افزود: مشارکت خیران در برنامه های این جمعیت، فرصت های خوبی را برای هلال احمر به عنوان یک نهاد مردمی و خیران برای خدمتگزاری بیشتر به مردم فراهم می کند و ما باید از این فرصت ها به بهترین نحو استفاده کنیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج