مراسم ویژه لیالی قدر در آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، شب‌های معنوی و سرشار از رحمت و مغفرت قدر برای مسلمانان بدون تردید سرنوشت‌سازترین شب‌های زندگی شان است که معتقد هستند خداوند متعال سرنوشت و مقدرات یک‌ساله آنها را در این این شب‌ها که مقارن با نزول قرآن است تائید خواهد کرد.

در ایران و سایر کشورهای اسلامی مردم در شب‌های قدر با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا ضمن راز و نیاز با خدا اعمال عبادی ویژه این شب‌ها را انجام می‌دهند اما از آنجا که این مراسمات مقارن با اذان مغرب و پس از نماز مغرب و عشا انجام شده و ساعاتی بعد پابان می‌پذیرد بسیاری از مردم در انتهای شب به بقاع متبرکه و آستان مقدس امامزادگان می‌روند تا ضمن بهره‌مندی از ثواب شب‌زنده‌داری و بیدار ماندن تا سحر، مراسمات و اعمال عبادی را در کنار ذریه پیامبر اکرم (ص) و نسل مبارک اهل بیت (ع) انجام دهند.

از همین رو مراسمات پرفیض و معنوی ویژه لیالی قدر در آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) شهرستان گنبدکاووس در سال جاری نیز همچون سال‌های گذشته با شور و شکوه خاصی و با حضور مردم عزیز این شهرستان و زائران محترم در هر سه شب قدر برگزار خواهد شد.

بر اساس برنامه‌های تدارک دیده شده این مراسمات که در ساعت 22:30 شب آغاز خواهد شد در ابندای مراسم، سخنرانی توسط روحانیت محترم صورت گرفته و پس از آن مراسم قرآن به سر انجام می‌گیرد.

پس از انجام این دو برنامه نیز مراسم عزاداری و سینه‌زنی توسط ذاکران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت برگزار و اجرایی خواهد شد تا پایان‌بخش برنامه‌های ویژه لیالی قدر در آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس قرائت دعای جوشن کبیر باشد.

در شب اول برگزاری مراسم ویژه شب قدر در امامزاده یحیی بن زید (ع) حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان به سخنرانی خواهد پرداخت و حجت‌الاسلام حسینی نیز در این مراسم مداحی و روضه‌خوانی می‌کند.

در شب دوم قدر که مصادف با تاریخ شهادت امیر مومنان (ع) در 21 رمضان است سخنران مراسم حجت‌الاسلام محمود ترابی امام جمعه گنبدکاووس خواهد بود که حسن جعفری مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز به اجرای برنامه سوگواری و عزاداری در این شب خواهد پرداخت.

شب سوم قدر مردم و زائران مرقد مطهر امامزاده یحیی بن زید (ع) از سخنرانی حجت‌الاسلام گلزاری بهره خواهند برد و حجت‌الاسلام مهدوی‌راد نیز با مداحی و روضه‌خوانی جمع حاضر را به فیض خواهد رساند.

گفتنی است در سال‌های گذشته مراسم ویژه لیالی قدر در آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) گنبدکاووس بزرگ‌ترین و باشکوه‌ترین مراسم در سطح شرق استان بوده است که به نظر می‌رسد در سال جاری این مراسمات به عنوان بزرگ‌ترین مراسم استان گلستان نیز لقب بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج