مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان گفت: با گرم‌تر شدن هوا نسبت به سال گذشته در تابستان امسال با چالش تأمین برق در استان مواجه می شویم و مشترکان باید صرفه‌جویی کنند.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌‏اکبر نصیری ظهر یکشنبه در سومین جلسه شورای اداری استان گلستان اظهار کرد: کاهش تلفات یکی از شاخصه‏‌های شرکت برق است که نقش عمده‌ای در اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی دارد.

وی از کاهش یک‌درصدی این شاخصه در گلستان در سال گذشته خبر داد و افزود: امسال بنا داریم شاخص کاهش تلفات را به ۱۱.۲ درصد برسانیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان کاهش پیک مصرف را یکی از رویکردهای اصلی استان دانست و ادامه داد: پیک مصرف گلستان در سال گذشته یک هزار و ۱۰۲ مگاوات بوده که در زمستان به ۳۷۰ مگاوات می‌رسد.

وی اضافه کرد: برای متعادل کردن پیک مصرف در گلستان باید مصرف ۲۰۰ ساعت در سال را کنترل کنیم.

به گفته نصیری این ۲۰۰ ساعت پیک مصرف از ۱۵ تیرماه تا ۱۵ شهریور و در ساعت ۱۳ تا ۱۵ اتفاق می‌افتد و باید برای آن چاره‌اندیشی کنیم.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام هواشناسی درجه حرارتی کشور نسبت به سال گذشته یک درجه گرم‌تر شده و با توجه به اینکه طرح‌های نیروگاهی به مدار نرسیده است قطعاً در تأمین برق استان در تابستان دچار چالش می‌شویم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان خاطرنشان کرد: برای اینکه خاموش‌های ملی به ما تحمیل نشود باید برای کاهش پیک مصرف تلاش کنیم.

مشترکان اداری پرمصرف‌ترین مشترکان گلستانی

وی بیان کرد: مشترکان اداری چهار درصد از مشترکان استان را تشکیل می‌دهند اما ۱۰ درصد برق استان را مصرف می‌کنند.

نصیری از امضاء میثاق نامه برای کاهش مصرف مشترکان اداری در استان خبر داد و گفت: سال گذشته با امضاء این میثاق نامه ۱۰۰ مگاوات در مصرف برق مشترکان اداری استان صرفه‌جویی شد و گلستان رتبه سوم کشور در این حوزه را کسب کرد.

وی افزود: امسال باید ۲۱۴ مگاوات صرفه‌‏جویی در مصرف برق در استان داشته باشیم و مهم‌ترین راهکار ما تغییر ساعت اداری در استان است.

نصیری خاطرنشان کرد: با تغییر ۱.۵ ساعته، ساعت کاری ادارات پیک مصرف ما ۸.۸ مگاوات کاهش پیدا می‏‌کند و اگر دستگاه‏‌های اجرایی گلستان ساعت ۶ آغاز به کار کنند و یک ساعت زودتر تعطیل شوند ۸۸ مگاوات به صنعت برق کشور کمک می‏‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مشترکان گلستانی صرفه جویی کنند، اضافه کرد: پیشنهاد می‌کنیم ساعت کاری ادارات از ۱۰ تیرماه تا ۱۰ شهریورماه در گلستان تغییر کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج