رئیس درالقرآن الکریم کشور از کاهش ۵۰ درصدی بودجه قرآنی کشور نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، مهدی قره شیخلو شامگاه یکشنبه در دومین همایش قرآنیان استان گلستان که در مسجد الزهرا دانشگاه آزاد واحد علی آبادکتول برگزار شد، اظهار کرد: همه ظرفیت های قرآنی کشور هم در حوزه حاکمیتی و هم مردمی فعال نشده است.

وی افزود: اگر همه ظرفیت ها فعال شود همه خانه های ما به خانه قرانی و ادارات ما به پایگاه قرآنی تبدیل می شوند.

رئیس دارالقرآن الکریم کشور با تاکید بر اینکه حاکمیت در حمایت و سرمایه گذاری در حوزه قرآن وظایفی دارد، ادامه داد: هم اکنون فعالان قرآنی کشور با حداقل امکانان کارهای بزرگی در این حوزه انجام می دهند و باید توجه دولت و حاکمیت به آن ها بیشتر شود.

در حمایت از فعالیت های قرآنی دچار نوسان هستیم

وی اضافه کرد: در اعتبارات و لابحه بودجه در حمایت از فعالیت های قرآنی در کشور دچار نوسان هستیم و از دولتمردان و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار داریم در توسعه فرهنگ قرآنی کشور سرمایه گذاری کرده و کمک کنند.

قره شیخلو با تاکید بر اینکه کمک ها برای فعالیت های قرآنی در کشور کافی نیست و باید ارتقاء پیدا کند، تصریح کرد: فعالان قرآنی با عشق و علاقه کار بزرگی انجام می دهند و انتظار می رود نظام اسلامی از آن ها بیش از پیش حمایت کند.

وی به ظرفیت مردمی در توسعه فعالیت های قرآنی هم اشاره و خاطرنشان کرد: اگر مردم همانگونه که بدون دستور برای اهل بیت و امام حسین (ع) کمک می کنند در توسعه فعالیت های قرآنی کمک کنند از بودجه های دولتی بی نیاز می شویم.

رئیس دارالقرآن الکریم کشور از راه اندازی مجمع خیرین قرآنی در گلستان خبر داد و بیان کرد: باید خیرین در این حوزه ساماندهی شوند و نقش مردم و خیرین در فعالیت های قرآنی تعریف شده و پررنگ تر شود تا شاهد کمک های بیشتر مردمی باشیم.

گلستان می تواند به قطب قرآنی کشور تبدیل شود

وی با تاکید بر اینکه فعالان قرآنی باید به اتفاقات قرآنی کشور حساس باشند و موضوعات را رصد کنند، گفت: امسال بودجه قرآنی کشور نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافت و اگر فعالان قرآنی احقاق حق نکنند ممکن است این بودجه سال بعد صفر شود.

قره شیخلو متذکر شد: اگر فعالان قرآنی مطالبه گر باشند می توانیم از امکانات کشور در توسعه فعالیت های قرآنی بهره ببریم و از دولتمردان انتظار داریم همانطور که به مسائل اقتصادی، صنعتی و ورزش و ... توجه می کنند به فعالیت های قرآنی هم توجه کرده و حداقل ها را در اختیار فعالان این حوزه قرار دهند.

وی ادامه داد: همایش قرآنیان استان گلستان از ظرفیت خوب گلستان در حوزه فعالیت های قرآنی حکایت دارد و به نظر می رسد گلستان می تواند به قطب قرآنی کشور تبدیل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج