رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 6 هزار و 300 گردشگر خارجی از ملیت های مختلف جهان از این امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل بازدید کرده اند.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان اظهار داشت: روزانه به طور متوسط 50 تا 70 گردشگر خارجی از امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل بازدید می کنند که بیشتر آن ها ملیت اروپایی دارند.

وی با اشاره به جایگاه ویژه گردشگری مذهبی در کشور تصریح کرد: در حال برنامه ریزی برای تبدیل این آستان مقدس به قطب گردشگری مذهبی در کشور هستیم و در این زمینه کارهای خوبی در حال برنامه ریزی و انجام است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آران و بیدگل با اشاره به ورود راهنمایان گردشگری 39 کشور جهان با عنوان کنوانسیون 2017 در بهمن سال گذشته به این آستان مقدس افزود: به دنبال این رویداد از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد رشد فزاینده ورود گردشگران خارجی به این امامزاده جلیل القدر هستیم که حاکی از تاثیر زیاد ورود و بازدید راهنمایان خارجی از این آستان مقدس است.

حجت الاسلام و المسلمین ولی الله روان از به تصویر کشیده شدن و معرفی آن امامزاده در رسانه ها و سایت های خارجی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته شاهد معرفی این امامزاده در مجله تراول فرانسه بودیم که این امامزاده را به عنوان چهل و هشتمین نقطه دنیا که ارزش دیدن دارد معرفی کرده بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از راه اندازی موزه آستان خبر داد و گفت: در این موزه نسخه های خطی، کتاب های قدیمی و همچنین مجموعه عکس های گذشته تا حال این آستان به نمایش گذاشته شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج