رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: امسال از یک میلیون و 350 هزار تن برداشت گندم در استان 150 هزار تن گندم مازاد بر نیاز به خارج از کشور صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، کیخسرو چنگلوایی در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان بیان کرد: 24 هزار تن گندم در این کشتی بارگیری شده و به زودی به کشور عمان ارسال خواهد شد.

وی گفت: پیش بینی می شود امسال از یک میلیون و 350 هزار تن برداشت گندم در استان 150 هزار تن گندم مازاد بر نیاز به خارج از کشور صادر شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در ادامه افزود: سال گذشته 28 درصد پروژه های اقتصاد مقاومتی استان مربوط به سازمان جهاد کشاورزی بود که بیشتر توسط بخش خصوصی در حال انجام است.

وی گفت: اجرای بسیاری از پروژه ها منوط به همکاری دستگاه های اداری دیگر است که در صورت همکاری کردن، این پروژه ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه خوزستان نیز در ادامه نشست با گله مندی از سازمان آب و برق استان به دلیل ارائه ندادن گزارش عملکرد خود در بحث اقتصاد مقاومتی عنوان کرد:سازمان آب و برق استان در پاسخگویی و ارائه گزارش عملکرد خود در بحث اقتصاد مقاومتی سنگین رفتار می کند و همکاری ندارد.

امید حاجتی افزود: دو سال است که دولت مکلف به اجرای طرح اقتصاد مقاومتی شده است اما برخی دستگاه ها از جمله سازمان آب و برق استان به این مهم اهمیتی نمی دهند.

وی در ادامه افزود: دانشگاه شهید چمران هم تا کنون گزارش از پروژه های اقتصاد مقاومتی خود در زمینه های پژوهشی و تحقیقاتی ارائه نداده است که لازم مسوولان این دانشگاه پاسخی در این زمینه ارائه دهند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گفت: دستگاه هایی که در بحث پروژه های اقتصاد مقاومتی گزارشی ارائه نمی دهند تخصیص اعتبار به آن ها متوقف می شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج