​مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان کرمانشاه از لزوم دریافت بارنامه برای همه ناوگان حامل کالا و بار که در جاده‌های برون‌شهری تردد می‌کنند خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، خسروانی گفت: همه ناوگان حامل بار و کالای شرکت‌های تجاری که در جاده‌ها تردد می‌نمایند ملزم به دریافت بارنامه قانونی در حین بارگیری هستند.

وی افزود: با توجه به گزارش‌ها واصله توسط پلیس‌راه و گشت‌های کنترل دروازه‌ای جاده‌ای مشاهده شد که برخی از وسایط نقلیه ناوگان عمومی حامل کالای شرکت‌ها، بدون اخذ بارنامه در جاده‌ها تردد کرده و این امر خلاف قوانین و ضوابط حاکم به حمل‌ونقل برون‌شهری است.

مهندس خسروانی ضمن تأکید به این موضوع که این اداره کل و پلیس‌راه مکلف به توقیف بار وسایل نقلیه فاقد بارنامه هستند تصریح کرد: با توجه به اینکه محموله بسیاری از این ناوگان خوراکی، فاسدشدنی و دارای تاریخ‌مصرف و انقضاء هستند، هرگونه ضرر و زیان ناشی از توقیف محموله ناوگان خاطی بر عهده خود شرکت‌ها بوده و هیچ‌گونه مسئولیتی متوجه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و یا پلیس‌راه نیست.

وی در خاتمه گفت: اخذ بارنامه توسط کلیه ناوگان حامل بار جهت تردد در مسیرهای برون‌شهری امری بدیهی و قانونی بوده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی شرکت‌ها پیگرد قانونی دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج