مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان کرمانشاه گفت: برنامه‌های هفته محیط‌زیست امسال با شعار "من با طبیعتم" برگزار می‌شود و پاک‌سازی مناطق تحت مدیریت در سراسر استان که از برنامه‌های مصوب این اداره کل در هفته محیط‌زیست است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، غلامحسین کاظمی هدف از اجرای این برنامه را فرهنگ‌سازی در راستای اصلاح رفتار مردم در قبال محیط‌زیست، دانست و گفت: فرهنگ آشتی با طبیعت و محیط‌زیست باید به‌عنوان یک میراث ماندگار در جامعه ما به‌درستی نهادینه شود تا بتوانیم این امانت الهی را حفظ و به آیندگان هدیه کنیم.

وی همچنین نقش رسانه‌ها را بسیار مهم و تأثیرگذار دانست و گفت: هرچقدر افراد جامعه نسبت به این مسائل حساس‌تر و آگاه‌تر باشند، پاکیزگی و سرزندگی طبیعت بیشتر شده و همین سرزندگی و شادابی به مردم بازخواهد گشت. کاظمی افزود: برنامه‌های پاک‌سازی به‌طور مداوم با همکاری پرسنل محیط‌زیست و دوستداران طبیعت برگزار می‌گردد.

وی در پایان از عموم گردشگران خواست از ریختن زباله‌های خوراکی و به‌ویژه پلاستیک‌های فریزر و یک‌بارمصرف در طبیعت جداً خودداری کنند تا شاهد طبیعتی زیبا و عاری از هرگونه زباله در سطح استان باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج