استاندار کرمانشاه با تأکید بر اینکه مردم این استان همواره پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستند، گفت: مشارکت چند جوان گمراه در یک عملیات کور تروریستی نمی‌تواند سابقه مردم استان در دفاع انقلاب را زیر سؤال ببرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، دکتر اسد اله رازانی در شورای برنامه‌ریزی اظهار داشت: مردم منطقه در طول تاریخ چه پیش و چه پس از انقلاب دل‌بستگی، همراهی و سرسپردگی خود نسبت به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بارها به اثبات رسانده‌اند که اسناد این سرسپردگی موجود است.

وی افزود: انعکاس این خبر که تعدادی از تروریست‌های حادثه تروریستی تهران اهل شهرستان‌های مرزی استان کرمانشاه هستند، خدشه‌ای در سابقه درخشان مردم استان در دفاع از انقلاب ندارد؛ مردم مرزنشین استان کرمانشاه همواره مدافع انقلاب بوده و هستند.

مقام ارشد استان بیان داشت: مردم منطقه در طول تاریخ چه پیش و چه پس از انقلاب دل‌بستگی، همراهی و سرسپردگی خود نسبت به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را بارها به اثبات رسانده‌اند که اسناد این سرسپردگی موجود است.

وی یکی از شواهد این موضوع را تقدیم شهدای بسیار به انقلاب توسط مردمان این منطقه دانست و گفت: حدود ۱۰ هزار شهید استان کرمانشاه به انقلاب تقدیم کرده است و این یعنی به ازای هر ۲۰۰ نفر یک نفر برای دفاع از انقلاب جان خود را تقدیم کرده است.

استاندار کرمانشاه یادآور شد: به‌عنوان‌مثال شهرستان پاوه یکی از شهرستان‌های مرزنشین استان، بالغ‌بر ۶۰۰ شهید را برای دفاع از انقلاب تقدیم کرده است و این یعنی به ازای هر صد نفر یکی از اهلی این شهرستان شهید شده‌اند.

دکتر رازانی تأکید کرد: این یعنی ایستادگی مردم پاوه برای دفاع از کشور و جان‌فشانی آنان چهار برابر میانگین کشوری است.

وی گفت: ممکن است که تصور ایجاد شود که تعدادی از شهدا، شهدای بمباران‌ها هستند، درحالی‌که بر اساس آمار اکثریت این شهدا در جبهه‌های جنگ و صحنه نبرد خون خود را تقدیم کرده‌اند.

استاندار کرمانشاه مشارکت حداکثری مردم استان به‌ویژه شهرستان‌های مرزی در انتخابات به‌ویژه انتخابات ۲۹ اردیبهشت را از دیگر اسناد پایبندی مردم استان به‌نظام و انقلاب دانست.

دکتر رازانی تصریح کرد: اگر در یک نقطه مرزی چهار جوان گمراه در یک عملیات گمراهانِ و کور شرکت کنند نمی‌تواند سابقه مردم استان کرمانشاه در دفاع از انقلاب خدشه‌دار کند.

وی یادآور شد: متأسفانه محل فعالیت این گروهک خبیث تروریستی روبه روی استان ما در کشور عراق است و طبیعی به نظر می‌رسد که اعضای آن به دنبال لطمه زدن به کشور باشند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت‌های خود در رابطه با برنامه ششم توسعه گفت: رسیدن یک‌سوم بودجه تملک دارایی‌ها به استان می‌تواند در توسعه امور استانی مؤثر باشد.

دکتر رازانی در رابطه با سند توسعه روستایی اظهار داشت: حداقل چهار درصد روستاهای کشور در استان کرمانشاه قرار دارد ازاین‌رو رسیدگی به امور روستاها جز اولویت‌ها محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: باید کارگروهی به‌منظور ساماندهی امور روستایی تشکیل شود تا ساز کارها برای اقدام در این زمینه مشخص شود.

استاندار کرمانشاه اظهار داشت: نقاط قوت و ضعف شهرستان‌های استان به‌منظور توسعه در پنج سال آینده در نظر گرفته‌شده است.

دکتر رازانی در پایان افزود: باید به روستاها نیز به‌عنوان یک واحد کوچک نگاه و نقاط قوت و ضعف آن‌ها به‌منظور پیشرفت را مشخص کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج