مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره(س) گفت: این خیریه به منظور حمایت از این دست بیماران از خیران و دست های خیرخواهانه دعوت به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، رفیعایی اظهار داشت: بیماران نقص ایمنی اولیه به دلیل ضعف سیستم ایمنی بدن، دفاعی در مقابل عفونتها ندارد و یا اگر داشته باشند بسیار کم است بنابراین فرد مبتلا در طول عمر خود با انواع عفونتها از قبل سرماخوردگی مکرر، عفونتهای تنفسی و بیماریهای پوستی و گوارش و عفونتهای مفصلی مبتلا می شود که علائم مختلفی را در گوش، بینی ، حلق ، سینه، روده و مفاصل و پوست ظاهر می‌سازد.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه اکثر بیماران تحت پوشش این خیریه کودکان و نوجوانان هستند و اگر دیر به درمان آنها برسیم شاهد مرگ و میر این کودکان هستیم بنابراین به حمایت مالی خیران و کمک افراد خیر نیازمندیم تا با درمان به موقع آنها بتوانیم خانواده‌ای را شاد سازیم.

مدیر اجرایی انجمن خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه حضرت صدیقه طاهره(س)  تصریح کرد: درمان بیماران نقص ایمنی اولیه غالبا پر هزینه، طولانی مدت( تقریبا مادام العمر برای هر بیمار) است و از آنجائیکه خلاء نهادهای حمایتی چه دولتی و چه مردمی از این بیماران احساس می شود بنابراین در سال ۸۸ این خیریه شکل گرفت.

وی افزود: در سال گذشته بیش از ۷۷۳ میلیون تومان از خیران جمع آوری شد که صرف هزینه دارو، درمان، آزمایشات وخدمات جانبی مددجویان شد .

رفیعایی اعلام کرد: با توجه به سیاست های جدید خیریه بیماران نقص ایمنی اولیه مبنی بر پیشگیری از تولد این دست از بیماران، آزمایشات ژنتیک و پیوند مغز استخوان و ایجاد بانک سلولی برای بیماران که مشمول هزینه‌های سنگین می‌شود، این خیریه دست یاری به سوی خیران دراز کرده است.

وی گفت: خیران می توانند حمایت های مالی خود را با پرداخت هزینه به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۱۹۹۵۱۹۹۳۹ واریز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج