دیرکل تبلیغات اسلامی استان گلستان گفت: تدبیر امام حسن مجتبی (ع) و صلح ایشان با معاویه در زمان و مکان مناسب موجب پایداری دین و حفظ جان مسلمانان شد.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت‌الاسلام نورالله ولی نژادضمن تبریک فرارسیدن میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: ولادت امام حسن مجتبی (ع) در ماه پر خیر و برکت رمضان قرار دارد.

وی افزود: امام حسن مجتبی (ع) در رسیدگی به نیازمندان و فقرا همیشه کرامت داشت و نامش پرآوازه بود، حتی چندین بار بخشی از اموال یا همه آن را به نیازمندان انفاق کرده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان اظهار کرد: در دوره امام مجتبی (ع) هم جریان سیاسی وهم جریان اختلافات دینی شدت گرفت اما امام مجتبی (ع) توانستند با درایت خود راه و رسم نبوت را حفظ کنند و از وقوع فاجعه در بین مسلمانان جلوگیری کنند.

وی بابیان اینکه امام مجتبی (ع) باتدبیر و سیاست توانستند از اختلاف بزرگ در میان مسلمانان جلوگیری کنند، افزود: امام حسن (ع) دین اسلام را از یک نابودی بزرگ نجات داد و تعبیر تمام صاحب‌نظران این است که امام مجتبی در آن مقطع باتدبیر به موقع در زمان مناسب عمل کرد .

حجت الاسلام ولی نژاد افزود: صلح معروف به صلح امام حسن (ع) که با معاویه بسته شد موجب کسب افتخارات در روز عاشورا و با پرجا ماندن دین شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج