فرماندار گالیکش از مهار آتش‌سوزی وسیع در اراضی کشاورزی و جنگلی این شهرستان خبر داد و گفت: هنوز آمار دقیقی از میزان خسارت نداریم.

به گزارش خبرگزاری موج، حسن خسروی اظهار کرد: عصر شنبه آتش‌سوزی از مزارع گندم در روستای قِرِق آغاز شد و مهار آن ساعت‌ها طول کشید.

وی بابیان اینکه آتش به روستاهای آق قمیش و قِرِق هم افتاد، افزود: براثر این آتش‌سوزی ده‌ها هکتار گندمزار، باغ، اراضی کشاورزی و درختان جنگلی حاشیه مزارع آسیب دید و به تعدادی دامداری خسارت وارد شد.

فرماندار گالیکش بابیان اینکه هنوز آمار دقیقی از خسارات وارده نداریم، تصریح کرد: این آتش‌سوزی وسیع با همکاری نیروهای آتش‌نشانی شهر گالیکش و بخش لوه و نیروهای منابع طبیعی و ... مهار شد.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون کارشناسان جهاد کشاورزی در حال بررسی ابعاد و هستند و هنوز آمار دقیقی نداریم.

خسروی حجم آتش‌سوزی را وسیع اعلام و از دادن آمار تقریبی هم خودداری کرد، ادامه داد: قطعاً مقدار آتش‌سوزی در مزارع کم نبوده اما اینکه چه وسعتی از مزارع درو شده (سِفال) و چه میزان از گندمزارها در آتش سوخته هنوز مشخص نیست.

خسارت جانی نداشتیم

وی بابیان اینکه کارشناس در مرحله اولیه سهل‌انگاری را دلیل آتش‌سوزی اعلام کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در این آتش‌سوزی یک کمباین هم دچار حریق شد اما خوشبختانه خسارت جانی نداشته‌ایم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج