مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: تعداد جانوران پستاندار قابل سرشماری حیات وحش استان اصفهان حدود 21977 رأس در سال 92 بوده است که این آمار در سال 95 به 29015 رأس رسیده نشان می‌دهد استان اصفهان با دراختیار داشتن یک سوم حیات وحش کشور دارای تنوع زیستی قابل توجهی است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، ظهرابی به مناسبت هفته محیط زیست در جمع خبرنگاران بیان کرد: تعداد مناطق تحت مدیریت محیط زیست و مناطق 4 گانه این اداره‌کل را از 2 مورد در سال 92 به 12 مورد در سال 95 افزایش داشته است.

وی افزود: نمونه افزایش این مناطق ایجاد اثری طبیعی- ملی در شهرستان برخوار نخستین‌بار در استان و ارتقای وسعت مناطق حفاظت شده ما از یک میلیون به یک میلیون و 270 هزار هکتار در 2 سال اخیر است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بسیاری از استان‌های همجوار درگیر شیوع بیماری در حیات وحش خود شدند و تعداد زیادی از جانداران این حوزه را از دست دادند، تصریح کرد: ما در استان اصفهان به‌هیچ عنوان شاهد شیوع بیماری در بین حیات وحش نبودیم و این مهم با تلاش محیط‌ بانان و کارشناسان ما با برقراری برنامه‌های دقیق مراقبتی به‌دست آمد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: بر اثر خشکسالی حدود 50 درصد بوته‌های پارک ملی کلاه قاضی اصفهان خشک شده و زندگی حیات وحش به خطر افتاد.

ظهرابی افزود: با مشارکت مثال‌زدنی مردم منطقه و راه‌اندازی کمپین مردمی «نذرعلوفه» که الگویی برای دیگر استان‌ها بود، نیاز حیات وحش استان به علوفه تا حدود زیادی رفع شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج