شهردار اصفهان گفت: پویش و کوشش قریب به یک قرن آیت الله مستجابی، این پیر روشن ضمیر و دل آرام،‌ خود دایره المعارفی تاریخی و پرخاطره است که یادآور رویدادهایی خطیر و بس سترگ این کهن سرزمین است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، جمالی نژاد در آیین نکوداشت حضرت آیت الله سید مرتضی مستجابی اظهار کرد: جهانشهر اصفهان به خود می بالد و می نازد که گلستان چمن آرا و بوستان عنبر بویش همواره محل رویش درختان و گل هایی بوده که هر یک به نقش و بویی زینت افزای این باغ کهنسال بوده اند و البته در این میان کم نبوده اند سروقامتان تاریخ سازی که آن همه نقش و نگار را به یکجا داشته اند و از این باب سراسطوره گشته و باعث افتخار و ابتهاج این باغ و آن باغبان شده اند.

وی تصریح  کرد: حضرت آیت الله حاج سیدمرتضی مستجابی نیز در شمار همان سروقدانی است که جمال، کمال و جلال را یکجا دارند و به جمیع محسنات و کمالات آنان متصف اند.

شهردار اصفهان با بیان اینکه آیت الله حاج سیدمرتضی مستجابی با وجود طی مدارج عالی روحانی به زیور هنر خطاطی و شاعری آراسته اند،‌ افزود: با وجود تمامی این محسنات وی نامی مانا در ورزش پهلوانی و منش قهرمانی کشور دارند و البته برخورداری از این همه محسنات است که از ایشان عالمی وارسته و حکیمی شایسته و مبارزی باتجربه و شهروندی جهاندیده و پهلوانی آرسته و کریمی نمونه ساخته است.

وی تاکید کرد: پویش و کوشش قریب به یک قرن این پیر روشن ضمیر و دل آرام،‌ خود دایره المعارفی تاریخی و پرخاطره است که یادآور رویدادهایی خطیر و بس سترگ این کهن سرزمین است. از نهضت ملی و فدائیان اسلام گرفته تا انقلاب اسلامی به نحوی که چهره نورانی این روحانی خبیر، آئینه تمام نمایی است که می توان سرمایه های معنوی و دینی ای چون آقا سیدابوالحسن اصفهانی، آیت الله کاشانی، آیت الله خوانساری،‌ امام موسی صدر،‌ نواب صفوی و بسیار کسان دیگر را در آن به وضوح دید و تداعی کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج