نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به رفتار دوگانه مسوولان در برخورد با مسائل محیط زیستی گفت: طرح جزیره آشوراده ۱۴ سال است که مطرح است و هنوز هم رفع نشده است.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی ظهر امروز در دیداری با حضور محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان به مناسبت هفته محیط زیست اظهار داشت: باید از جمیع جهات به ماه مبارک رمضان نگاه کرد و خودمان را از نعمت‌های این ماه بهره‌مند کرد.

وی افزود: محیط زیست یکی از چیزهایی است که مورد عنایت خدا قرار گرفته و حفظ محیط زیست از چیزهایی است که خدای متعال از همه ما خواسته است و آیا ما حق داریم محیط زیست را آلوده کنیم؟ این از چیزهایی است که خدای متعال آن را گناه دانسته است.

امام جمعه گرگان تصریح کرد: از بین بردن محیط زیست مخلوقات خدا گناه است و ما این حق را نداریم و ما باید در ماه رمضان جنبه‌های معنوی و ایمان خود را تقویت کنیم و به زندگی خود هم شکل و رنگ خدایی بدهیم.

وی ادامه داد: پیامبر بزرگ اسلام حتی روی لباس‌ها و اسب خود هم اسم‌گذاری می‌کرد و این اسم‌گذاری نشانه توجه پیامبر خدا(ص) است نسبت به آنچه متعلق به اوست و حفظ و نگهداری و توجه به محیط زیست و فضایی که ما در آن زندگی می کنیم ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان تصریح کرد: زمین مادر زندگی ما است و باید مراقب آن باشیم و همه مسلمان‌ها مکلف هستند و باید به عنوان محیط‌بان از محیط زیست خود محفاظت کنند و جلوگیری از تخریب جنگل‌ها و منابع طبیعی باید به فرهنگ دینی تبدیل شود.

وی اظهار کرد: در عین حال حفاظت از محیط زیست نباید مانع توسعه شود اما توسعه هم نباید به تخریب محیط زیست منجر شود و اکنون جزیره آشوراده 14 سال است که مطرح است و هنوز هم که هنوزه حل نشده است.

آیت الله نورمفیدی گفت: این مسئله در حالی است که برخی استان‌ها کنار ما چیزی باقی نگذاشته‌اند و این تناقض‌ها جای سوال ایجاد می‌کند، چرا برخی مناطق مورد تعرض قرار می‌گیرد اما برخی مناطق سخت‌گیری می‌شود و نباید در ذهن مردم تناقض پیش بیاید.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان خاطرنشان کرد: امیدواریم در حفظ منابعی که خدا به شما داده موفق باشید و تا می‌توانید مردم را وارد عرصه کنید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج