رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان از دستگیری 14 سارق در سطح این استان خبر داد و گفت: با دستگیری این سارقان بیش از 60 فقره انواع سرقت در سطح استان کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، مجتبی مروتی در خصوص اجرای طرح کنترل پارکینگ‌ها و توقف‌گاه‌های استان و طرح مبارزه با سارقان اظهار کرد: این طرح به مدت سه روز در سطح شهرهای استان اجرا شد که موفقیت‌های خوبی در این طرح به دست آمد.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح در مجموع 14 سارق شناسایی و دستگیر شدند که این راستا بیش از 60 فقره انواع سرقت کشف شد.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان تصریح کرد: در مهمترین دستگیری سارقان و کشف سرقت‌ها، سه سارق دستگیر شده به 23 فقره انواع سرقت اعتراف کردند.

مروتی بیان کرد: در شناسایی انجام شده توسط کارآگاهان، یک سارق به نام امیر در گرگان پس از دستگیری به 10 فقره سرقت منزل و هشت فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.

وی با اشاره به کشف 23 دستگاه موتورسیکلت سرقتی از پارکینگ‌ها و توقف‌گاه‌های استان گفت: پلیس آگاهی استان در کنار اقدامات روزانه و 24 ساعته به منظور شناسایی و دستگیری متخلفان، اجرای طرح‌های استانی، سراسری و مقطعی را به طور ویژه در دستور کار دارد و سعی خواهد کرد در کنار اقدامات پیشگیرانه، شناسایی و دستگیری مجرمان در کمترین زمان ممکن را با موفقیت اجرا کند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان تصریح کرد: یکی از اصول مهم در پیشگیری از وقوع جرائم بخصوص وقوع سرقت، هوشیاری مردم و توجه به توصیه‌های پیشگیرانه پلیس برای جلوگیری از وقوع هر نوع سرقت است.

مروتی بیان کرد: به طور قطع سارقان سوژه‌هایی را برای اجرای عمل مجرمانه خود انتخاب می‌کنند که با کمترین مشکل در هنگام وقوع جرم مواجه شوند و اگر هر شهروند با رعایت نکات پلیسی و پیشگیرانه این شرایط را برای سارقان فراهم نکند به طور قطع سرقتی اتفاق نمی‌افتد.

وی اضافه کرد: برای مثال، سارق موتورسیکلت به طور قطع موتورسیکلتی را برای سرقت انتخاب می‌کند که از ایمنی کمتری برخوردار باشد و در نقاط خلوت پارک شده باشد تا در کمترین زمان ممکن و کمترین مشکل آن را سرقت کند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان گلستان خاطرنشان کرد: نکته دیگری که باعث افزایش موفقیت پلیس در برخورد با مجرمان و افزایش ضریب امنیت اجتماعی پایدار خواهد شد، مشارکت مردم با پلیس در ایجاد نظم و امنیت خواهد بود.

مروتی بیان کرد: هر شهروند می‌تواند با مشاهده کوچکترین رفتارهای مشکوک، رفت‌ و آمدهای غیرمعمول در منازل و اماکن، حضور افراد ناشناس و مشکوک در خیابان‌ها، شهرک‌ها و مناطق مسکونی بلافاصله موضوع را به پلیس 110 گزارش کند تا بررسی‌های فوری پلیسی انجام شود.

وی تاکید کرد: مشارکت مردم در این امر کمک بسیار زیادی را در عملکرد هدفمند پلیس خواهد داشت و با این مشارکت، مجرمان و سارقان هیچگاه خود را در امنیت نخواهند دید و عرصه برای متخلفان و مجرمان تنگ خواهد شد.

مروتی در پایان ابراز کرد: پلیس به صورت 24 ساعت آماده خدمت‌رسانی به مردم، برخورد قاطع با مجرمان و فراهم کردن شرایط نظم و امنیت کامل برای مردم است و پلیس افتخار می‌کند که خادم دائمی مردم است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج