با حضور استاندار فارس و نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی، دو پروژه فرهنگی هنری در شیراز افتتاح و به سرانه فرهنگی شهروندان شیرازی اضافه شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در آیینی که عصر جمعه به مناسبت افتتاح نگارخانه استاد مجید چیزفهم دانشمندیان در ساختمان شماره 2 فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در شیراز برگزار شد، مدیرکل ارشاد فارس گفت: اینجا مجموعه‌ایست که تا به امروز کاربری متفاوتی داشته و تلاش کرده‌ایم از این پس کارآئی بهتر و مطلوب‌تری داشته باشد.

بهزاد مریدی افزود: ساختمان شماره ٢ فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تلاش شبانه روزی همکاران دفتر فنی و با صرفه جویی در هزینه ها آماده بهره‌برداری شده است.

به گزارش ایسنا، مریدی در حاشیه بهره برداری مجموعه تئاتر شهر، گفت: مجموعه تئاتر شهر در مکان پیشین تالار ابوریحان واقع در دروازه کازرون ساخته شده و دارای سه سالن نمایش بود که یکی از آنها سالن ابوریحان است.

بهزاد مریدی افزود: مجموعه تئاتر شهر با اعتباری بالغ بر ١٠٠ میلیون تومان بازسازی شده و هم اکنون به عنوان یک سالن صحنه ای و ارزشمند آماده به کار است و کارش را ادامه می دهد.

وی با بیان این که سالن استاد لایق به عنوان دومین پلاتوی بزرگ ایران نیز در مجموعه تئاتر شهر قرار دارد، گفت: سالن باباملک نیز سومین سالن مجموعه تئاتر شهر است که در ابتدا به صورت روباز افتتاح می شود و پس از مدتی به پلاتو تبدیل خواهد شد.

مریدی در ادامه این مجموعه را یکی از ظرفیت های قابل توجه شیراز در برگزاری جشنواره‌های تئاتر و نمایش‌های عمومی ارزیابی کرد و افزود: در سال های اخیر دو پلاتوی نمایشی دیگر آغاز به کار کرد که شامل سالن استاد سپاسدار و پلاتو استاد پورشکیبایی است.

مریدی با اشاره به بازسازی سالن استاد هودی و استاد بخشی زاده گفت: افزون بر این ها دو سالن استاد اولاد و استاد اوجی هم در دانشگاه فرهنگ و هنر می‌تواند به عنوان محلی برای تمرین در اختیار اهالی نمایش قرار گیرد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس با تاکید بر این که حوزه نمایش شیراز به لحاظ زیرساختی در وضعیت مطلوبی قرار دارد، اظهارکرد: در حال حاضر بالغ بر ٨ سالن فعال در این شهر وجود دارد که اگر هر نمایش ١٠ روز اجرا شود و هر سالن ٣ نمایش را در روز اجرا کند، عملا امکان روی صحنه رفتن ٢٤ نمایش در هر روز وجود دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در ادامه با ابراز شادکامی از این که حوزه نمایش هم مانند حوزه سینما مورد توجه مردم و بخش خصوصی قرار گرفته است، بیان کرد: برنامه بعدی ما ایجاد فضای حمایتی و انگیزشی برای مردم و بخش خصوصی است تا حوزه نمایش با رشد و توسعه بیشتری همراه شود.

وی همچنین به ساخت پلاتو در محله سنگ سیاه توسط فرمانداری شیراز هم اشاره کرد و گفت: بر اساس اظهارات فرماندار شیراز، اعتبار ساخت این پلاتو در اعتبارات امسال فرمانداری دیده شده است.

مجموعه تئاتر شهر که سال ها با عنوان سالن ابوریحان شناخته می شد پس از بازسازی با تجهیز سالن‌های استاد لایق و ابوریحان و افزوده شدن سالن استاد باباملکی به فضاهای نمایشی این شهر افزوده شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج