مدیر گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان از آغاز همکاری این دانشگاه و دانشگاه برلین آلمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی بارانی از اجرایی‌شدن تفاهم‌نامه‌ پذیرش و تبادل پژوهشگر و دانشجو، بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان خبر داد.

وی گفت: تفاهم‌نامه بین دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان، برای تبادل دانشجویان دکترا و پژوهشگری پسا دکترا در اردیبهشت‌ماه امسال منعقد شد و امسال، اجرایی می‌شود.

مدیر گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان ادامه داد: این تفاهم‌نامه در برلین آلمان با حضور پروفسور محسن عادلی، عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان و از سرآمدان علمی کشور، دکتر بارانی (دانشگاه لرستان) و پروفسور هگ، از مقامات دانشگاه برلین آلمان، منعقد شد.

بارانی تصریح کرد: پذیرش دانشجویان دکترا در رشته نانوشیمی به‌صورت مشترک توسط دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین آلمان انجام خواهد شد و این دانشجویان، دو سال را در دانشگاه لرستان و دو سال را در دانشگاه برلین، تحصیل خواهند کرد.

وی ادامه داد: در بخش پژوهشگری پسادکترا نیز، پژوهشگرانی که به‌صورت مشترک توسط دانشگاه لرستان و دانشگاه برلین، پذیرش علمی می‌شوند، به مدت یک سال در دانشگاه لرستان و یک سال نیز در دانشگاه برلین، دوره پژوهشگری را طی می‌کنند و گواهی معتبر از طریق دانشگاه لرستان با تأیید دانشگاه برلین، به آنها داده خواهد شد.

مدیر گروه همکاری های علمی بین المللی دانشگاه لرستان بیان کرد: تلاش این است که در مورد سایر رشته‌ها نیز همکاری‌های بین‌دانشگاهی با دانشگاه‌های معتبر دنیا، تقویت شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج