با حضور مدیر کل ورزش و جوانان، فرماندار قم، بخشدار، مقامات محلی و عموم مردم روستای شهید پرور و ورزش دوست بیدهند زمین چمن مصنوعی روستای بیدهند افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری موج ازقم ، زمین چمن مصنوعی روستای بیدهند باحضور فرماندار قم ،ودیگر مسولین ومردم شهید پرور به افتتاح رسید حسن عابدی مدیر کل ورزش و جوانان قم در سخنان خود اظهار داشت: در روستای بیدهند که تا به حال هیچ سالن و زمین ورزشی نداشته با همت مجموعه اداره کل و مقامات محلی افتتاح و در اختیار عموم مردم این روستا قرار گرفته است.

وی با طرح این مطلب که سرانه ورزشی در بخش های تابع استان قم در وضعیت مطلوبی قرار دارد افزود: در قم سرانه ورزشی 50 سانتی متر مربع است که حد استاندارد آن باید یک متر مربع باشد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم خاطرنشان کرد:‌ سرانه ورزشی در روستاهای استان قم به دو مترمکعب می رسد که از این حیث بخش سلفچگان در صدر قرار دارد و بخش کهک حایز جایگاه دوم و بیشترین مقدار است.

وی بیان کرد: در بخش کهک 11 پروژه ورزشی، چهار سالن ورزشی و هفت زمین روباز داریم که یکی از این 7 زمین روباز همین زمین چمن روستای بیدهند است که بخشی از منابع مالی آن در سال 94 و بخشی دیگر در سال 95 تامین اعتبارشده است.

عابدی با اشاره به احداث یک زمین چمن مصنوعی دیگر در روستای ونارچ بخش کهک ادامه داد: زمین چمن مصنوعی روستای بیدهند در زمینی به مساحت دوهزار متر مربع قرار گرفته که مساحت این زمین چمن 1150 متر مربع می باشد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج