فرماندار شهرستان فریدونکنار بیان داشت : با توجه به اعلام سیاست های کلی افزایش جمعیت از سوی مقام معظم رهبری و چارچوب اجرایی این سیاست ها از سوی دولت تدبیر و امید، ازدواج و موالید در این شهرستان با رشد قابل توجه ای همراه بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حسین منفردی با بیان اینکه  نرخ رشد موالید در شهرستان فریدون کنار را در دو ماهه اول سال 96 نبست به مدت مشابه سال قبل 3.9 درصد عنوان داشت افزود :  این آمار  در مقایسه با رشد موالید در استان مازندران که 1.4 است ، از عملکرد بسیار خوبی برخوردار می باشد.  

این مقام مسئول از افزایش نرخ ازدواج در شهرستان فریدون کنار اشاره و عنوان داشت ::با توجه به کاهش نرخ ازدواج در مازندران، در شهرستان فریدون کنار شاهد افزایش 5.6 درصدی هستیم.

وی افزایش رشد ازدواج و موالید را جلوگیری از آسیب های جدی به تحکیم بنیان خانواده و پیر نشدن جامعه اشاره و افزود:در راستای تربیت نیروهای جوان و کارآمد که لازمه توسعه جوامع بشری است گام های اساسی و اصولی باید برداشته شود.

منفردی  در پایان کاهش ازدواج و باروری را  از عوامل اجتماعی دانست و تاکید داشت :اگر برنامه ای آینده محور برای این بخش تدوین و اجرا نشود کشور ایران با جامعه ای سالمند و پیر مواجه خواهد شد.

وی افزود برای تحقق این امر مهم و لبیک به خواسته مقام معظم رهبری اتخاذ روش های موثر فرهنگی و علمی برای ترویج افزایش ازدواج و موالید با بهره گیری از آداب، رسوم، اندیشه های دینی و فرهنگی در جامعه خواهد بود که دولت تدبیر و امید نیز سیاست های اجرایی و تشویقی را اعمال خواهد کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج