مدیرکل میراث فرهنگی قم گفت: یکی از عوامل مهم توسعه گردشگری وجود امنیت است، امنیت و گردشگری، نسبتی مستقیم و ارتباط تنگاتنگی با هم دارند.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم در ضیافت افطار جامعه هتل ها و هتل آپارتمان های استان قم که در هتل جمیل قم برگزار شد، اظهار داشت:  شهادت جمعی از شهروندان گرامی  در حادثه تروریسی تهران موجب تاثر عمیق ملت ایران شد، که با درایت مقام معظم رهبری، دولت و دستگاه های امنیتی و نظامی مثل همیشه این نقشه دشمنان کور دل در نطفه، خنثی خواهد شد.

وی گفت: در دنیای امروز امنیت به عنوان مهمترین و زیربنایی ترین اصل در تدوین استراتژی های توسعه گردشگری به شمار می آید و صنعت ظریف گردشگری با بروز هرگونه ناامنی و خشونت متحمل زیانهای جبران ناپذیریی خواهد شد.

عیسی رضایی گفت: ماندگاری مسافر در قم مطلوب نیست و نسبت به سایر استان ها کمتر است و با اشاره به جلسه اقتصاد مقاومتی استان قم اظهار داشت که ریاست محترم سازمان خانم دکتری احمدی پور، در این خصوص سه گانه گردشگری سلامت، گردشگری زیارت و طبیعت گردی را به عنوان راهکار ارائه کردند.

وی افزود: 10 درصد زوار عراقی به دلایل پزشکی و به خاطر درمان به ایران مسافرت می کنند که به دلیل ناهماهنگی ها و وجود دلال ها نتوانستیم آنچنان که باید از آن بهره ببریم  که باید  با برنامه ریزی از این ظرفیت به نحو شایسته و مطلوب استفاده کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی قم اظهار داشت: با توجه به نزدیکی دریاچه حوض سلطان به تهران، وجود دریاچه نمک، جاذبه های کویر نوردی و همین طور مناطق جذاب ییلاقی کهک و خلجستان باید در بخش طبیعت گردی به رونق و گردشگری پایدار برسیم و در این زمینه از سرمایه گذران بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: تالاب مره و تالاب بهشت معصومه قم و گوناگونی پرندگان استان در سطح کشور بی نظیر است که هنوز موفق نشدیم از این جاذبه های طبیعی استفاده کنیم.

رضایی در ادامه، ارتباط و همکاری بین انجمن های گردشگری، بخصوص ارتباط بین انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جامعه هتل ها و هتل آپاتمان ها را بسیار مفید ارزیابی کرد که موجب افزایش مدت اقامت و ماندگاری مسافر در استان قم خواهد شد.

وی گفت: درآغاز فعالیت های شورای اسلامی شهر قرار داریم، انجمن های گردشگری با هماهنگی و برنامه ریزی مسائل و مشکلات گردشگری را با نمایندگان مردم در شورای شهر مطرح کنند، تا مشکلات به صورت ریشه ای و اصولی برطرف شود.

مدیرکل میراث فرهنگی قم در پایان ضمن تشکر از جامعه هتل ها و هتل آپارتمان های استان قم بخاطر پرپایی این جلسه اظهار امیدواری کرد که بتوانیم از فیوضات ماه مبارک رمضان و شب های قدر بهره کافی ببریم و مشمول رحمت و مغفرت خدای مهربان قرار گیریم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج