مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر کرمانشاه پایان شهریورماه امسال را آخرین‌مهلت ثبت‌نام در طرح نوسازی تاکسی‌های فرسوده با عمر بیش از 10 سال اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، سجاد سلیمانی تأکید کرد: با توجه به این طرح چندین مرحله تمدیدشده، این آخرین‌مهلتی است که به مالکان این خودروها داده‌شده است تا ماشینشان را تعویض نمایند، در غیر این صورت اجازه تردد به تاکسی‌های آن‌ها در سطح شهر داده نمی‌شود و در صورت تردد توسط پلیس راهور اعمال قانون می‌شوند.

وی همچنین یادآور شد: در پایان این طرح برابر دستورالعمل‌های صادره کلیه خدمات این سازمان از قبیل بیمه، تمدید پروانه فعالیت، توقیف و جریمه اعمال می‌گردد.

 وی با تأکید بر اینکه این سازمان عزم جدی برای نوسازی ناوگان خود در سال جاری دارد، گفت: تاکنون 950 تاکسی ناوگان تاکسیرانی کرمانشاه نوسازی شده‌اند و تنها 570 دستگاه خودروی مشمول طرح، موفق به نوسازی نشده‌اند که انتظار می‌رود مالکان آن‌ها هرچه زودتر نسبت به این امر اقدام کنند.

سلیمانی ابراز امیدواری کرد: در مهلت باقیمانده تمامی تاکسی‌های فرسوده از چرخه حمل‌ونقل عمومی شهر کرمانشاه حذف شوند و تاکسی‌دارانی که به هر دلیل نتوانسته‌اند در این طرح ثبت‌نام کنند، تا زمان تعیین‌شده با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه در این طرح 20 میلیون تومان وام چهارساله باکارمزد 16 درصد به تاکسی‌داران پرداخت می‌شود، افزود: اقساط این وام ماهانه 570 هزار تومان است و این تفاوت از سهم آورده راننده که پنج میلیون و 500 هزار تومان است کسر می‌شود و با رایزنی این سازمان جهت تشویق متقاضیان مبلغ 3 میلیون تومان وام باکار مزد 4 درصد نیز از طریق پست‌بانک اعطا می‌شود.

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه تأکید کرد: تاکسی‌هایی که عمر آن‌ها از ده سال گذشته و مدل آن‌ها 1385 به پائین است می‌توانند از این وام استفاده کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج