معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: مصوبات کارگروه تخصصی بانوان با جدیت پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری موج، علی اصغر طهماسبی ظهر چهارشنبه در نخستین کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان گلستان که در گرگان برگزار شد، اظهار کرد: در کارگروه تخصصی بانوان سال گذشته، ۵۴ مصوبه داشتیم اما تنها ۳۶ مصوبه عملیاتی شد و برخی از مصوبات به دلیل کم کاری برخی از دستگاه ها عملی نشده که این مایه تاسف است.

وی افزود: زمانی که در این کارگروه ها صرف می شود و مصوباتی به تصویب میرسد از عمر ارزشمند ما بوده و نیاز است تمامی این مصوبات با جدیت پیگیری و اجرا شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان گفت: پیرامون تهیه مکان برای کارآفرینان مسئولان مربوطه می توانند از طریق ارسال نامه به استانداری این روند را تسریع بخشند.

طهماسبی تصریح کرد: در گذشته آمار بالایی از پرونده های تشکیل شده وارد دستگاه قضایی استان می شد اما طی دو سال گذشته با ورود استانداری جرم زدایی صورت گرفت و این آمار کاهش چشمگیری داشت.

وی گفت: ما برای یک مصوبه در زمینه کشتارگاه صنعتی ۱۲ سال زمان گذاشتیم و در نهایت به نتیجه رسید و امروز شاهدیم کشتارهای دام و طیور در استان گلستان در کشتارگاه های صنعتی صورت میگیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان اظهار کرد: با توجه به شیوع تب کریمه کنگو استفاده از کشتارگاه های صنعتی برای پیشگیری از بروز چنین بیماری هایی ضروری است.

طهماسبی افزود: متاسفانه برخی از دستگاه ها مشاور امور بانوان در ادارات خود ندارند که باید هر جه سریعتر نسبت به این امر اهتمام ورزند.

وی با اشاره به تاخیر در ساخت و به سرانجام رسیدن پارک بانوان در گنبد کاووس گفت: چنانچه شهرداری و شورای شهر در این امر کم کاری می کنند فرمانداری باید با نگه داشتن چندین مصوبه شورای شهر در کمیته انطباق مسئولان مربوطه را وادار به ساماندهی هر چه سریعتر کارها کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج