سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان از صدور حکم قضایی ۱۰ ماه حبس برای مسؤول یک کشتارگاه دام متخلف آلوده کننده محیط زیست در این شهرستان خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان ، مغربی اظهار داشت: برای مسؤول یک کشتارگاه دام به دلیل تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق دفع غیر بهداشتی فاضلاب خام ناشی از فعالیت کشتار گاه دام حکم قضایی صادر شد.

وی افزود : با توجه به گزارش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فلاورجان و محتویات پرونده شکایت، دادگاه اتهام صاحب کشتار گاه را محرز تشخیص داده است و با توجه به ماده ۶۸۸ از قانون مجازات اسلامی وی را تحمل ده ماه حبس محکوم شد.

ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی : هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی شناخته شود از قبیل آلوده کردن آب آشامیدنی یا توزیع آب آشامیدنی آلوده ، دفع غیربهداشتی فضولات انسانی و دامی و مواد زائد ، ریختن مواد مسموم کننده در رودخانه ، زباله در خیابان و کشتار غیرمجاز دام ، استفاده غیرمجاز فاضلاب خام و یا پساب تصفیه‌خانه‌های فاضلاب برای مصارف کشاورزی ممنوع می‌باشد و مرتکبین چنانچه طبق قوانین خاص مشمول مجازات شدیدتری نباشند به حبس تا یکسال محکوم خواهند شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج