رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آران و بیدگل گفت: آئین جزءخوانی امامزاده هلال بن علی (ع) آران و بیدگل از بزرگترین مراسمات دینی قرآنی کشور است.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، میثم نمکی اظهار کرد: شهرستان آران و بیدگل ازجمله شهرهایی است که محفل قرآن از دیرباز در خانه‌ها و مکتب‌خانه‌های آن رواج داشته و مردم به آن اهمیت می دادند.

وی با اشاره و تاکید بر تلفیق روش‌های سنتی و شیوه‌های نوین مراسم‌های قرآنی گفت: به منظور تخصصی‌تر شدن مراسم سنتی قرآن٬ برگزاری محافل قرآنی درسطح ملی وبین المللی برای رفع نواقص واشکالات لازم است بنابراین برگزاری تلاوت جمعی و گروهی قرآن کریم در مکا‌ن‌های عمومی ومذهبی تاثیر زیادی در اشاعه فرهنگ دینی وقرآنی برای تشکیل آرمان شهر قرآنی دارد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی آران و بیدگل خاطر نشان کرد: آیین ملی جزءخوانی قرآن کریم در امامزاده هلال بن علی (ع) در ماه رمضان که به صورت زنده از شبکه قرآن ومعارف سیما پخش می‌شود از افتخارات بزرگ قرآنی این شهرستان است و باید از این فرصت نهایت استفاده را برد.

میثم نمکی تاکید کرد: تایید چهار قاری ممتاز شهرستان برای مراسم جزءخوانی از سوی شورای عالی قرآن کشور نشان از توانایی این شهر برای میزبانی وبرگزاری مسابقات و جلسات بزرگ بین المللی قرآن است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج