مدیرکل بازرسی استان گلستان گفت: ۳۰ درصد افزایش نظارت بر دستگاه‏های اداری و اجرایی در استان داشتیم و بیش از ۸۷ درصد تخلفات در حوزه اداری کشف شده به علت عدم آگاهی از مقررات بوده است.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام موسی فتوحی پیش از ظهر امروز در سومین جلسه شورای اداری شهرستان گرگان اظهار داشت: از حضور پرشور مردم در انتخابات که حقیقتا این حضور تکالیف دیگری را برای مسئولان ایجاد کرده، باید قدردانی کرد.

وی تصریح کرد:مسئولان با کار، تلاش، ارتقاء سلامت اداری و پاسخگویی مناسب به ارباب رجوع می‌توان به صورت واقعی از حضور مردم در عرصه انتخابات ارج نهند.

مدیر کل بازرسی گلستان تاکید کرد: در بین 12 ماه قمری اگر بخواهیم یک ماه راه انتخاب کنیم ماه رمضان شهر الله می‏شود و ما در این ماه مهمان خدا هستیم.

فتوحی به سختی‏های روزه در ماه مبارک رمضان و در تابستان اشاره کرد و افزود: خداوند در قرآن کریم می‏فرماید انسان در معرض حملات شدید و فراوان است و این موضوع اهمیت ماه مبارک رمضان را دوچندان می‏کند.

وی تاکید کرد: دستگاه‏های در معرض آسیب حملات ویروسی و سایبری هستند و ما تاکید کردیم که با توجه به مسائل امنیتی از این حملات جلوگیری شود و روزه نیز مانند آنتی‏ ویروس است که ما را در برابر حملات هوای نفس حفظ می‏کند.

مدیرکل بازرسی گلستان تاکید کرد: خالی کردن نفس از بدی، اشتباه و گناه و آراستگی جان و نفس به صفات الهی و پسندیده 2 مرحله‏ای است که انسان با روزه‏ به آن می‏رسد.

فتحی یادآور شد: ما در نظام جمهوری اسلامی ایران به دنبال توسعه هستیم و توسعه دو ابزار منابع مالی و منابع انسانی دارد و منبع انسانی از این 2 بسیار حائز اهمیت است.

وی مهم‌ترین ابزار برای توسعه را حوزه منابع انسانی دانست و خاطرنشان کرد: از گذشته تاکنون در بکارگیری منابع انسانی و مالی با انحراف رو‏به رو هستیم.

مدیرکل بازرسی گلستان با بیان اینکه متناسب با آن چیزی که هزینه می‏کنیم چرخ توسعه را نمی‏چرخانیم، افزود: ما در بهره‏گیری در حوزه انسانی دچار ضعف شدیم و گاهی جذب براساس نیاز و تجربه لازم نیست و در استفاده از منابع مالی مشاوره، مطالعه نادرست بوده و در انجام صورت وضعیت‏ها با نابرابری‏هایی رو‏به‏رو می‏شویم.

فتوحی تاکید کرد: اعتبارات خوبی از ماده 36 به استان اختصاص یافته اما گاهی مانند نامادری با این وجوه برخورد می‏کنیم چرا که باید پایان سال آن را تصویه کنیم.

وی گفت: ما فراوان به ارتقای سلامت اداری نیاز داریم و اگر گسستی بین مردم با کارگذاران نظام ایجاد شده به واسطه این عملکرد است.

مدیر کل بازرسی گلستان یادآور شد: 30 درصد افزایش نظارت بر دستگاه‏های اداری و اجرایی داشتیم و بیش از 87 درصد تخلفات در حوزه اداری کشف شد عدم آگاهی از مقررات بود.

فتوحی با بیان اینکه کشفیات ما تنها 20 درصد تخلفات دستگاه‏های اجرایی تخمین زده می ‏شود، افزود: اگر می‏خواهیم چرخ توسعه زودتر بچرخد باید پرتلاش حاضر شویم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج