رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی از اجرای طرح «ضیافت» با هدف تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان در این شهرستان خبر داد.

به گزارشخبرگزاری موج، احمد وطنی عصر امروز در جمع مدیران ادارات شهرستان کردکوی، از اجرای طرح «ضیافت» با هدف تنظیم بازار ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به اینکه طرح تنظیم بازار ضیافت در ماه رمضان سال‎های گذشته با استقبال مناسبی همراه بود امسال نیز این طرح با هدف تأمین و توزیع به‎موقع کالاهای پرمصرف و  برای جلوگیری از کمبود کالا در ماه مبارک رمضان در حال اجراست.

وی هدف از اجرای طرح ضیافت را حمایت از حقوق مصرف‎کنندگان و تأمین نیازهای ضروری مردم دانست و گفت: در قالب این طرح مقدار 460 تن گوشت مرغ منجمد،  49 تن گوشت قرمز منجمد، 468 تن شکر و 639 تن برنج وارداتی توسط سازمان جهاد کشاورزی تهیه شده است که در واحدهای صنفی معتبر و فروشگاه‎های زنجیره‎ای از پیش تعیین شده به شهروندان عرضه می‎شود.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی بیان کرد: براساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار قیمت مصرف‎کننده هر کیلوگرم گوشت مرغ منجمد 58 هزار و 500 ریال، هر کیلوگرم گوشت قرمز منجمد حداکثر  240 هزار ریال، هر کیلوگرم شکر 28 هزار و 550 ریال و هر کیلوگرم برنج وارداتی 27 هزار ریال برای توزیع در طرح ضیافت ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است.

وطنی از توزیع 28 تن برنج در ماه مبارک رمضان در کردکوی خبر داد و یادآور شد: برای مصرف خانوار نیز 19 تن شکر توزیع شده است.

وی متذکر شد: در ماه مبارک رمضان 18 تن مرغ منجمد و دو تن گوشت قرمز در شهرستان کردکوی توزیع شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کردکوی از تشدید بازرسی‎ها در ماه مارک رمضان خبر داد و یادآور شد: با توجه به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و نیاز شهروندان به تأمین کالاهای ضروری و همچنین ضرورت نظارت بر اجرای طرح ضیافت و فروش اقلام پرمصرف توسط فروشگاه‎ها، حضور بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت در سطح شهر تشدید خواهد شد.

وطنی با بیان اینکه نظارت‎ها از طریق برگزاری گشت‌های مشترک با همکاری ادارات صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و شبکه بهداشت و درمان انجام می‎شود، تصریح کرد: بازرسی و نظارت بر واحدهای فرآورده‌های گوشت گوسفند، مرغ و ماهی، برنج، حبوبات، روغن، قند و شکر، خرما، میوه، سبزیجات و شیرینی‌های پرمصرف و مرسوم مانند زولبیا و بامیه در این ایام شدت می‎گیرد.

وی با بیان اینکه شهروندان با تهیه کالاهای موردنیاز خود از فروشگاه‎های معتبر و شناخته شده و دریافت فاکتور خرید، از وقوع هرگونه سوء‎استفاده و تخلف جلوگیری کنند، خاطرنشان کرد: مردم می‎توانند تخلفات احتمالی را از طریق سامانه تلفنی 124  و یا با مراجعه حضوری به اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان کردکوی مورد را به بازرسان این اداره گزارش کنند تا سریعاً مورد بررسی قرار گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج