مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان از ابلاغ آیین‌نامه جدید در خصوص تعیین مالیات عملکرد سال 1395 به منظور تسهیل در پرداخت مالیات برای اصناف خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج، علی‌اصغر هزارجریبی عصر امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: صاحبان مشاغل گروه سوم که مجموع فروش کالا و خدمات آنها در سال 1395 از مبلغ یک میلیارد و 560 میلیون ریال تجاوز نکند نیاز به تسلیم اظهارنامه مالیاتی ندارند.

وی با بیان اینکه آیین‌نامه جدید به منظور رفاه حال مؤدیان مالیاتی ابلاغ شده است، تصریح کرد:صاحبان مشاغل صرفأ با قبول آیین نامه مذکور در سامانه www.tax.gov.ir و تکمیل فرم مربوطه می‎توانند با افزایش هشت درصدی نسبت مالیات قطعی عملکرد سال 1394 بدون تسلیم اظهارنامه مالیاتی اقدام و مالیات متعلقه را به صورت نقد و یا در چهار قسط مساوی پرداخت کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان ادامه داد: شرط لازم برای استفاده از مزایای معافیت پایه سالانه موضوع ماده 101 ق. م.م تسلیم اظهارنامه مالیاتی یا تکمیل فرم مربوطه دستورالعمل فوق حداکثر تا پایان خرداد ماه سال جاری می‎باشد.

هزارجریبی با اشاره به مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی در سال جاری افزود: سال گذشته طبق اصلاحیه جدید قانون مالیات‎های مستقیم، زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی تغییر کرد در واقع مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر درآمد صاحبان مشاغل(اشخاص حقیقی) ازتیرماه به خردادماه تغییروتکمیل اظهارنامه مالیاتی اشخاص ححقوقی همچنان درهمان زمان قبلی یعنی به تیرماه موکول شده بود که امسال نیز زمان تسلیم اظهارنامه مالیاتی هم چون سال گذشته خواهد بود و هیچ تغییری در زمان نخواهیم داشت.

وی بیان کرد: در راستای تحقق دولت الکترونیکی، برون‌سپاری، کاهش زمان و تکریم ارباب رجوع کارگاه‌های آموزشی به منظور چگونگی دریافت اظهارنامه برای دفاتر خدمات پستی در محل اداره کل پست استان برگزار می‎شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان گلستان اذعان کرد: این کارگاه‌های آموزشی در راستای چگونگی مراحل دریافت اظهارنامه الکترونیکی، ثبت‌نام کد اقتصادی و برای برطرف شدن سؤالات و ابهامات کارکنان دفاتر خدماتی برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج