نماینده ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی خواستار توجه رییس جمهور به استفاده از نیروهای کاردان وشایسته خوزستانی در کابینه دولت دوازدهم شد.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، هدایت‌الله خادمی در نطق میان دستور خود اظهار کرد: متأسفانه توجهی به شهرستان‌های ایذه و باغملک نمی‌شوند، سال‌هاست مردم ایذه در رنج بی‌آبی به سر می‌برند. البته در این زمینه خوشبختانه آقای نوبخت، معاون رییس جمهور سفری به منطقه داشته و قول اجرای پروژه آبی را داده‌اند که قرار بود قبل از انتخابات پروژه کلنگ‌زنی شود اما هنوز انجام نشده است.

وی افزود: طرح ۵۵۰ هزار هکتاری رهبری در ایذه و باغملک هم هنوز انجام نشده و با توجه به داشتن بهترین خاک در این مناطق عدم انجام این کار نشان از بی‌تدبیری وزارت جهاد کشاورزی و نیرو دارد. ضروری است هرچه سریع‌تر این پروژه شروع شود.

نماینده مردم ایذه در مجلس در ادامه اظهار کرد: وزارت راه باید هرچه سریع‌تر نسبت به وضعیت محورهای هفتگل، ‌ایذه، باغملک و لردگان که سالیانه بیش از ۲۰۰ کشته و زخمی دارد رسیدگی کند.

خادمی در ادامه بیان کرد: حدود دو سال است که جنگ مسلحانه و درگیری طایفه‌ای در چند روستا به وجود آمده و حدود ۲۰ کشته و ده‌ها زخمی داشته است. لطفاً دستور داده شود از مرکز برای مدیریت استان کمک کنند تا این مشکل حل شود.

وی همچنین ادامه داد: آثار باستانی ۱۰‌ هزار ساله ایذه و باغملک در حال نابودی هستند و متأسفانه سازمان میراث فرهنگی هیچ اقدامی انجام نمی‌دهد.

وی خطاب به رییس جمهور اظهار کرد: آقای روحانی بیش از ۷۰ درصد این مناطق به شما رأی دادند، شاید خودتان هم تعجب کنید. اگر فکر نمی‌کنید که مردمی مطالبه‌گر نیستند نشان دهید که پاسخ اعتماد و نیکی آنها، نیکی است.

خادمی در پایان خاطرنشان کرد: آقای روحانی حق خوزستان را در کابینه‌تان لحاظ کنید، البته خوزستانی کاردان و شایسته.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج