محسن کرمیان گفت: باهدف ایجاد شورونشاط قرآنی و حاکم کردن فضای معنوی قرآن در سراسر استان از سلسله برنامه‌های قرآن و عترت با عنوان جشن رمضان از ۱۵ تا ۲۵ خرداد در کرمانشاه و تمامی شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

محسن کرمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه ابراز داشت: این رویداد ارزشمند فرهنگی و قرآنی با برنامه‌ریزی گسترده و هدفمند طی ١٠ در فرهنگسرای شهرداری واقع در چهارراه جوانشیر از 15 تا 25 خرداد همه‌روزه از ساعت 10 صبح تا 10 شب پذیرای علاقه‌مندان است.

وی با اشاره به برپایی جشن رمضان هم‌زمان با سراسر کشور در کرمانشاه اظهار داشت: حدود ٥ هزار عنوان کتاب و نرم‌افزار قرآنی با تخفیف ٤٠ درصدی که از طریق عرضه بن کارت کتاب در این نمایشگاه به علاقه‌مندان و دوستداران کتاب و کتاب‌خوانی ارائه می‌شود.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، برپایی غرفه حجاب و عفاف با عرضه محصولات مرتبط، غرفه نقاشی برای کودکان، قرآن بخوانیم و جایزه‌ بگیریم، صنایع‌دستی نفیس قرآنی و پاسخگویی به سؤالات شرعی را از دیگر بخش‌های این نمایشگاه برشمرد و خاطرنشان ساخت: هم‌زمان با ماه مبارک رمضان، تجلیل از فعالان و نخبگان قرآنی به‌عنوان یکی از برنامه‌های شاخص جشن رمضان در دستور کار ما قرار دارد.

کرمیان با اشاره به طراحی و پخش مسابقه تلویزیونی ترنم ضیافت در شبکه استانی زاگرس اعلام کرد: این مسابقه به‌صورت زیرنویس تلویزیونی در طول ایام برگزاری جشن رمضان با طرح سؤالات قرآن و عترت از سیمای زاگرس پخش می‌شود و هرروز از ٤ برگزیده با اهدای جوایز نفیس تقدیر می‌شود.

وی تصریح کرد: برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن و محافل معنوی انس با قرآن کریم با حضور چهره‌های برجسته قرآنی استان در شهر کرمانشاه و تمامی شهرستان‌های تابعه برنامه‌ریزی‌شده است.

به گفته معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، برپایی نشست‌های تخصصی قرآن و عترت و برنامه‌های مرتبط با تفسیر و تدبر قرآن کریم از برنامه‌های شاخص و ویژه جشن رمضان است که با حضور اساتید برجسته و مجرب برگزار می‌شود.

کرمیان، از پیش‌بینی اجرای نمایش‌های خیابانی و قرائت شهر در مرکز استان و شهرستان‌ها خبر داد و خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما در برگزاری سلسله برنامه‌های جشن رمضان ایجاد بیش‌ازپیش حال و هوای معنوی و روحانی قرآن در این ایام و کشاندن جوانان و نوجوانان پای برنامه‌های پرمحتوا و ارزشمند قرآنی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج