معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان، از پیدا شدن جسد جوان مفقود شده، پس از هفت شبانه روز جستجوی بی وقفه نجاتگران این جمعیت در یکی از قله های اصلی زاگرس مرکزی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، کریمی اظهار کرد: جسد جوانی که هفت روز قبل در کوهستان دنا در شهرستان سمیرم مفقود شده بود در یکی از یخچال های برفی این منطقه سرد سیر پیدا شد.

وی افزود: گروه های امداد و نجات هلال احمر در این مدت به ارتفاعات قله قاش مستان دنا در مسیر روستای خفر در جنوب سمیرم اعزام شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان اصفهان با اشاره به وجود یخچال های سخت و طبیعی در منطقه افزود: پنج تیم امداد و نجات کوهستان شامل ۲۰ نفر از نجاتگران جمعیت هلال احمر برای یافتن این جوان درکوهستان، با ایجاد کارگاه مشغول عملیات جستجو بودند.

وی با بیان اینکه عملیات جستجوی هوایی با بالگرد و تیم امداد هوایی و نیز جستجو بصورت زمینی و با همکاری دو تیم آنست (سگ های جستجو و نجات) از جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری انجام شد، افزود: بالاخره پس از جستجوهای بی وقفه، جسد این جوان در یخچالی واقع در ارتفاعات قاش مستان پیدا و تحویل مسئولان قضایی شد.

بنا بر این گزارش، رئیس جمعیت هلال احمر سمیرم هنگام آغاز عملیات جستجو برای یافتن این فرد گفته بود: لوازم شخصی این فرد در نزدیکی جان پناه قله قاش مستان دنا پیدا شده و ردی هم از وی در برف برجای مانده بود.

جوان ۲۶ ساله اهل شهر مال خلیفه بخش فلارد استان چهارمحال و بختیاری به قصد کوهنوردی به سمت قله های مرتفع زاگرس و دنا رفته بود که به سبب سقوط در یکی از یخچال های برفی جان خود را از دست داد.

گفتنی است شهرستان سمیرم در جوار دنا و زاگرس مرکزی در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان، ۱۶۵ کیلومتری شمال یاسوج و ۱۵۴ کیلومتری شرق شهرکرد واقع شده است. رشته‌کوه دنا دارای ۴۹ قله با ارتفاعی بیش از چهار هزار متر است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج