جوانان مایه تحرک، پویایی و خلاقیت جامعه هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، استاندار کردستان گفت: جوانان مایه تحرک، پویایی و خلاقیت جامعه هستند.

عبدالمحمد زاهدی در همایش تجلیل از جوانان برگزیده کردستانی در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و علمی ، اظهار کرد: یکی از مهمترین سرمایه‌های هر کشوری نیروی انسانی و جمعیت آن کشور است که جوانان در این بین نیروی محرکه جامعه هستند.

وی جوانان را مایه تحرک، پویایی و خلاقیت جامعه دانست و گفت: جوانان اهل ریسک هستند و در دوره جوانی است که یک جوان می‌تواند همه ارزش‌های یک جامعه را بروز دهد.

استاندار کردستان عنوان کرد: در زمان رژیم پهلوی این جوانان ما بودند که به میدان آمدند و کشور را متحول کردند و نظام جمهوری اسلامی به پیروزی رسید و پس از آن هم جوانان بودند که در جنگ هشت سال تحمیلی پیروز از میدان بیرون آمدند.

وی ادامه داد: امروز اگر ما در هر عرصه‌ای افتخار کسب می کنیم عمده آن بر عهده جوانان ماست.

زاهدی در ادامه گفت: متاسفانه جامعه جوان در سراسر دنیا قشری است که بیشتر مورد آسیب است و این آسیب می‌تواند سازمان یافته باشد و یا نه به صورت طبیعی رخ دهد.

وی بیان کرد: هر جامعه‌ای برای تغییر و بهبود وضع خود، باید خودش خواهان تغییر باشد و در این راستا خود جوانان باید در مقابل آسیب‌ها بایستند.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی نخبگان که سرمایه‌های نمادین انسانی هستند نسبت به دیگر اقشار جامعه بیشتر است و وظیفه راهبری را باید در همسالان خود داشته باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج