علی قاسمی با اعلام اینکه امسال 39 هزار و 941 نفر از دانش‌آموزان مازندران هدایت تحصیلی می‌شوند، گفت: برای هدایت تحصیلی سیاست آموزش و پرورش ملاک تنها معدل کل دانش‌آموز نیست بلکه معدل درس لحاظ می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در نشست خبری با بیان اینکه فرایند هدایت تحصیلی امسال هم استمرار دارد اما با دغدغه کمتری مواجه است، خاطرنشان کرد: دانش‌آموز متناسب با علاقه، لیاقت، عملکرد و نیاز جامعه به رشته تحصیلی هدایت می‌شود.

قاسمی افزود: برای هر رشته تحصیلی دروس پایه‌ای تعریف شد اگر دانش‌آموز به حداقل نمره تعریف شده نرسد به رشته مورد نظر هدایت نمی‌شود که در این راستا 35 نمره منوط به فعالیت علمی و 65 نمره منوط به عملکرد مشاوره‌ای است.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش اجرای عدالت آموزشی را مد نظر قرار داده است، اضافه کرد: مدارس روستایی و حاشیه شهر نباید با کاهش دانش‌آموز مواجه باشد برای رفع این مشکل با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی دانش‌آموز از بار جمعیت مدارس داخل شهر و خاص کم کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه اگر مدیر مدرسه‌ای موقعیت مسکونی و جغرافیایی مدرسه را برای ثبت‌نام دانش‌آموز در نظر نگیرد تخلف محسوب می‌شود، تصریح کرد: هدف ما ایجاد ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس با آرامش است برای این منظور واحدهای نظارتی نیز در مدارس مستقر شدند تا حقوق دانش‌آموزان رعایت شود.

این مسول موضوع سند 2030 را از مباحث ملی و وزارتخانه‌ای دانست و گفت: هدف تحقق سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش است.

قاسمی با اشاره به اینکه ایران عضو کنوانسیون‌های محلی و منطقه‌ای مختلف است، افزود: برخی اسناد فراملی در ذیل سند تحول بنیادین تعریف می‌شود چون عضو برخی کنوانسیون‌ها هستیم هر بیانیه‌ای در صورتی محقق می‌شود که در ذیل سند تحول بنیادین باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج