تندباد به همراه گردو غبار روز چهارشنبه برخی مناطق خوزستان را در نوردید.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان، مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: تندباد با سرعت 50 تا 60 کیلومتر بر ساعت روز چهارشنبه برخی مناطق خوزستان از جمله اهواز و آبادان را در نوردید.

کوروش بهادری اظهار کرد: سرعت باد در آبادان و اهواز به طور متوسط به 50 کیلومتر و در ماهشهر به 60 کیلومتر بر ساعت رسید.

وی افزود: کمترین دید افقی در آبادان، ماهشهر و هندیجان به سه، در اهواز به 2 و در شادگان به چهارکیلومتر رسید.

بهادری ادامه داد: شعاع دید رو به بهبود است و تا فردا پنجشنبه با شدت کمتری ادامه دارد و گرد و غبار محلی در نوار مرزی پیش بینی می شود.

براساس اعلام اداره کل محیط زیست خوزستان میزان آلودگی هوا در روز ظهر روز چهارشنبه درآبادان به 14، شادگان 11، ماهشهر 9 و در اهواز به هفت برابر حد مجازرسید.

به گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، میزان گرد و غبار در ساعت 14 امروز در اهواز به یک هزار و 56 میکروگرم بر مترمکعب، در آبادان به 757 میکروگرم بر مترمکعب، در شوشتر به 351 میکروگرم بر مترمکعب و در رامشیر به 480 میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.

همچنین در ساعت 13 امروز میزان گرد و غبار در آبادان یک هزار و 333 میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر یک هزار و 365 میکروگرم بر مترمکعب ، در اهواز 827 میکروگرم بر مترمکعب، رامشیر 768 میکروگرم بر مترمکعب و امیدیه به 344 میکروگرم بر مترمکعب رسیده بود.

این گزارش می افزاید: میزان گرد و غبار درساعت 12 امروز در درشهرهای آبادان 2 هزار و 120 میکروگرم بر مترمکعب، شادگان به یک هزار و 780 میکروگرم بر مترمکعب، اهواز به 608 میکروگرم بر مترمکعب، ماهشهر به 746 میکروگرم بر مترمکعب و شوشتر به 351 میکروگرم بر متر مکعب رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج