رئیس پلیس راهنمائی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان از ضبط گواهینامه رانندگی 75 راننده متخلف که مرتکب تخلفات حادثه ساز شده بودند طی دوماهه امسال خبرداد .

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ رضا رضائی اظهار داشت: در ادامه برخوردهای قاطع پلیس راهور استان با رانندگان حادثه ساز و خطر آفرین تعداد 75 نفر از این گونه رانندگان شناسائی و گواهینامه رانندگی آنان به مدت سه ماه ضبط شد.

وی با بیان اینکه 21 گواهینامه به دلیل دریافت 30 نمره منفی از پلیس ضبط شده بودند افزود: براساس ماده 7 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی اگر نمره منفی راننده ای به عدد 30 برسد گواهینامه رانندگی وی به مدت سه ماه ضبط و وی در این مدت از رانندگی با هر گونه وسیله نقلیه ای محروم خواهد بود.

این مقام مسئول عنوان داشت: راننده متخلف پس از سپری شدن مدت محرومیت خود با پرداخت 600 هزار ریال جریمه نقدی به خزانه عمومی می تواند به پلیس راهور مراجعه و گواهینامه خود را دریافت نماید.

سرهنگ رضائی اظهار داشت: چنانچه راننده ای که گواهینامه رانندگی وی ضبط شده در مدت محرومیت خود اقدام به رانندگی کند به منزله رانندگی بدون داشتن گواهینامه محسوب شده و برابر مقررات علاوه بر توقیف وسیله نقلیه راننده نیز به مراجع قضائی معرفی می شود.

رئیس پلیس راهور استان تصریح کرد: چنانچه راننده ای برای بار دوم 25 نمره منفی دریافت کند علاوه بر جریمه 900 هزار ریالی گواهینامه وی نیز به مدت شش ماه ضبط خواهد شد.

وی افزود: در صورت دریافت 20 نمره منفی برای بار سوم، راننده متخلف یک میلیون و 500 هزار ریال جریمه و گواهینامه وی نیز برای همیشه باطل می شود.

سرهنگ رضائی از ثبت 193 هزار و 52 تخلف رانندگی در دو ماهه امسال خبر داد و گفت: از بین این تعداد هفت هزار و 492 تخلف حادثه ساز بودند که منجر به دریافت نمره منفی از سوی پلیس راهور استان شدند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج