امسال از یک هزار و 200 کودک 5 و 6 ساله که مشمول طرح بودند در مرحله اول 294 کودک مضطرب تشخیص داده شد که در مرحله ارجاع به روانشناس قرار دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کارشناس مرکز مشاوره بهزیستی استان کرمانشاه گفت: امسال از بین یک هزار و 200 کودک 5 و 6 ساله که مشمول این طرح بودند در مرحله اول 294 کودک مضطرب تشخیص داده شد که در مرحله ارجاع به روانشناس قرار دارند.

مریم رجبی با اشاره به اجرای طرح غربال‌گری اضطراب کودکان 5 و 6 ساله در مراکز سلامت روان محلی، مهدهای کودک و مراکز بهزیستی تحت پوشش، اظهار کرد: مدت سه سال است که این طرح توسط بهزیستی اجرا می‌شود و سالانه یک هزار و 200 کودک غربال‌گری اضطراب می‌شوند.

به گفته کارشناس مرکز مشاوره بهزیستی استان کرمانشاه، در مرحله بعدی برای انجام مصاحبه تشخیصی کودک با مشاوران ملاقات خواهد داشت که به‌صورت دقیق تشخیص داده می‌شود که آیا دارای اضطراب هست یا نه.

رجبی تصریح کرد: مرحله اول غربال‌گری اضطراب به‌صورت کاملاً رایگان است و سازمان بهزیستی همچنین برای مرحله دوم نیز یارانه مشاوره پرداخت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه اضطراب یک حالت خلقی است که فرد احساس ناخوشایند و اغلب مبهم همراه با ترس، نگرانی، دلواپسی و دل‌شوره دارد، گفت: در بیشتر مواقع کودکان قادر به بیان این احساسات خود نیستند.

وی اضافه کرد: حس اضطراب خود به‌تنهایی رفع نمی‌شود، بلکه در شکل‌گیری شخصیت کودک نیز تأثیر بسزایی دارد و موجب افت عملکرد اجتماعی کودک خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج