معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان تعداد تماشاگران سینماهای استان در سال گذشته را بیش از ۳۰۹ هزار نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۲ برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، قاسم قندهاری با بیان این که تعداد تماشاگران سال 94 بیش از 162هزار نفر بوده، اظهار داشت: بیش از 6 میلیارد ریال سال 94 سینماهای استان فروش بلیط داشته‌اند. وی مبلغ فروش بلیط سینماهای استان در سال گذشته را 14میلیارد و 522 میلیون و 70 هزار ریال اعلام کرد و گفت: این میزان در حالی است که سال 94 فروش بلیط بیش از 6 میلیارد ریال بوده است.

قندهاری با بیان این که سال 95 سینماهای استان میزبان 309هزار و 739تماشاگر بوده، اظهار کرد: بیشترین تعداد تماشاگران سال گذشته متعلق به سینما پردیس کاپری گرگان است.معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان ادامه داد: سال گذشته سینما کاپری گرگان 141هزار و 246 تماشاگر داشته که پس از آن سینما عصر جدید گرگان با 69 هزار و 854 تماشاگر و سینماهجرت گنبد با 49 هزار و 14نفر بیشترین تماشاگر را به خود اختصاص دادند. وی بیشترین تعداد تماشاگران سینما را در فروردین 95 اعلام کرد و گفت: 50 هزار و 883 نفر در این ماه از فیلم‌های سینمای استان دیدن کردند.

قندهاری در ادامه به فروش بلیط نیم بهای سینما در شهرهای استان اشاره کرد و گفت: برای استفاده بیشتر خانواده‌ها از این فضای فرهنگی به صورت مشخص در هر شهرستان یک روز بلیط نیم بها در سینما به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه 4 شهرستان استان به سینما مجهز شده، اظهار کرد: روزهای یکشنبه و سه‌شنبه بلیط سینمای هجرت گنبدکاووس نیم بها به فروش می‌رسد.

به گفته معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در شهرهای گرگان و آزادشهر روز سه شنبه بلیط سینما به صورت نیم بها به فروش می‌رسد تا شهروندان با خانواده‌های خود در این فضاهای فرهنگی حاضر شده و از تماشای فیلم لذت ببرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج