مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه از پیش‌بینی تولید 322 تن گل محمدی از گلستان‌های این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، زارعی افزود: استان کرمانشاه دارای 248 هکتار گلستان گل محمدی است که از این سطح 151 هکتار آن بارور بوده و مابقی به باروری نرسیده است.

زارعی با اشاره به اینکه بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی در استان مربوط به شهرستان هرسین است خاطرنشان کرد: این شهرستان دارای 70 هکتار گلستان گل محمدی است.

وی متوسط عملکرد گلستان‌های گل محمدی در استان را 2 و نیم تن در هکتار بیان نمود.

زارعی بابیان اینکه در استان کرمانشاه 2 واحد تبدیل گلاب و اسانس داریم تصریح کرد: از 8 تا 10 تن گل محمدی حدود یک لیتر اسانس و دو برابر عملکرد هم تولید گلاب داریم.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر برداشت گل محمدی در استان در حال انجام است گفت: برداشت گل محمدی از 25 فروردین‌ماه سال جاری آغازشده و تا 15 خرداد ادامه دارد.

زارعی بابیان اینکه شهرستان هرسین با 70 هکتار گلستان گل محمدی بیشترین سطح زیر کشت گل محمدی استان را به خود اختصاص داده است گفت: استان کرمانشاه ازنظر سطح گلستان‌های گل محمدی در جایگاه ششم کشور قرار دارد و دارای دو کارخانه فرآوری گل محمدی است و برای فراوری این محصول محدودیتی وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه قیمت هر لیتر گلاب 2500 تومان است عنوان کرد: در سراسر استان گل محمدی تولید می‌شود اما عمده گل محمدی مربوط به شهرستان‌های کرمانشاه، هرسین و کنگاور است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج