فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر ازشناسایی و دستگیری فردی که مبلغ 15 میلیون ریال بصورت اینترنتی از حساب بانکی یکی از شهروندان برداشت کرده بود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از اصفهان، سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه مبلغ 15 میلیون ریال به صورت غیر مجاز و متوالی از حساب بانکی وی سرقت شده بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس فتای شهرستان نجف آباد قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی های انجام شده پلیسی مشخص گردید متهم با به دست آوردن رمز دوم و شماره کارت عابر بانک شاکی اقدام به خرید اینترنتی کرده است .

این مقام انتظامی اضافه کرد: پس از هماهنگی با مقام قضایی متهم شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جعفری نژاد ادامه داد:متهم در مواجه با مدارک و مستندات پلیس صراحتا به بزه انتسابی اقرار و انگیزه خود را سودجویی عنوان داشت.

این مقام انتظامی در پایان توصیه نمود: از در اختیار قرار دادن کارت اعتباری خود به افراد غیر جداً پرهیز نمایید. رمز هایی را انتخاب کنید که غیرقابل حدس بوده و همچنین به هیچ عنوان بر روی آن یادداشت نکنید. هنگام وارد کردن اطلاعات حساب خود در پرداخت های اینترنتی حتما از کیبورد های مجازی استفاده کنید. از تلفن ثابت منزل، همراه شخصی و محل های مطمئن جهت پرداخت هزینه تلفن ثابت و همراه استفاده نمائید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی جهت استفاده ایمن از سامانه 1818 و 09990 با مراجعه حضوری به شرکت های خدمات ارتباطی و دریافت پرینت قبوض تلفن ثابت و همراه، نسبت به پرداخت نقدی هزینه آنها اقدام نمایید. در صورت پرداخت اینترنتی هزینه تلفن ثابت و همراه، از محل های مطمئن و دارای مجوز استفاده نموده و تمامی عملیات پرداخت را شخصا انجام دهید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج