معاون فرهنگی، اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: تاکنون 12 مسجد در مناطق محروم کرمانشاه جهت برگزاری کلاس‌های قرآن اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، حجت‌الاسلام مجید میرزایی اظهار داشت: یکی از مباحث مطرح و موردتوجه سازمان اوقاف و امور خیریه، اشاعه فرهنگ قرآنی و نیز تحقق منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت حداقل 10 میلیون حافظ و قاری قرآن است.

وی گفت: طی پنج‌ساله گذشته اجرای طرح تربیت حفاظ قرآن کریم به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفت امسال نیز درصدد پیاده کردن این طرح در مناطق محروم هستیم.

حجت‌الاسلام میرزایی بیان کرد: در استان کرمانشاه این طرح با محوریت مساجد برگزار می‌شود و تاکنون سه جلسه با ائمه جماعات هیئت‌امنای مساجد برگزارشده است؛ در این کلاس‌ها علاوه بر ارائه آموزش‌های قرآنی، افراد مستعد مربیگری حفظ قرآن نیز شناسایی می‌شوند.

وی عنوان کرد: حفاظی که در این رده‌ها شرکت می‌کنند و حداقل سه جز محفوظات دارند در دوره‌های آموزشی برپاشده در قم و استان کرمانشاه حضور می‌یابند و برای مربیگری قرآن تربیت می‌شوند.

معاون فرهنگی، اجتماعی اوقاف و امور خیریه استان افزود: این رده‌ها با محوریت حفظ قرآن است که بخشی از آن شامل برگزاری دوره‌های آموزشی و فراگیری روش‌های صحیح حفظ به‌صورت حضوری یا مجازی و بخشی دیگر نیز به شکل حفظ موضوعی قرآن در دو قسمت 150 آیه و 300 آیه برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام میرزایی خاطرنشان کرد: تاکنون سه جلسه با ائمه جماعات مساجد مناطق محروم کرمانشاه برگزارشده و 12 مسجد نیز اعلام آمادگی کرده‌اند؛ اگر ائمه جماعات و فعالین قرآنی مساجد همکاری کنند می‌توانیم شاهد ایجاد تحولی اساسی در مساجد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج