کیومرث مظفری گفت: در اجرای این طرح 360 هزار نفر در قالب صندوق بیمه همگانی سلامت دفترچه رایگان دریافت کرده‌اند که عموماً از حاشیه‌نشین‌های شهرها می‌باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، مظفری با اشاره به ضریب پوشش بیمه‌ای 60 درصدی جمعیت استان در قالب چهار صندوق، افزود: بیمه‌شدگان روستایی و صندوق بیمه سلامت همگانی بدون پرداخت هرگونه حق بیمه، دفترچه رایگان دریافت و در راستای کاهش آلام و دغدغه‌های مردم که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری است از خدمات ارزنده‌ای بهره‌مند می‌گردند.

مظفری اجرای طرح تحول نظام سلامت را از افتخارات نظام دانسته و گفت: در سال 95 بابت درمان بیمه‌شدگان 130 میلیارد تومان هزینه شده است؛ وی مجموع هزینه‌های درمان بیمه‌شدگان در سال 95 را 420 میلیارد تومان برشمرد.

در طرح تحول نظام سلامت توجه ویژه‌ای به بیماران خاص شده است

دبیر شورای هماهنگی سازمان‌های بیمه‌گر استان کرمانشاه گفت: در حال حاضر 1750 نفر بیمار خاص شامل تالاسمی، هموفیلی، ام‌اس، دیالیزی و پیوند کلیه تحت پوشش بیمه سلامت هستند که متوسط هر بیمار خاص در ماه یک‌میلیون تومان و مجموعاً در سال 95 بابت درمان این بیمه‌شدگان 20 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی بیان داشت: در راستای توسعه ارائه خدمات، علاوه بر ادارات بیمه سلامت در شهرستان‌ها، در هر شهرستان با یک دفتر پیشخوان خدمات دولت قرارداد همکاری منعقد و در حال حاضر 28 دفتر پیشخوان در استان به بیمه‌شدگان خدمات ارائه می‌کنند و افزایش این تعداد از اولویت سال جاری است.

مظفری افزود: در سال 95 بالغ‌بر 6 میلیون نسخه سرپایی،200 هزار پرونده بیماران بستری در بیمارستان‌ها توسط کارشناسان این اداره کل رسیدگی شده است.

داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت

 وی در خصوص داروهای در تعهد بیمه سلامت افزود: در حدود 2 هزار قلم دارو، ازجمله 436 قلم در خدمات سطح یک روستایی و 30 قلم داروی ناباروری در تعهد بیمه سلامت است.

مظفری حفاظت مالی از بیمه‌شدگان، دسترسی عادلانه به خدمات و سلامت‌محوری را از اولویت‌های برنامه‌های راهبردی سازمان بیمه سلامت عنوان کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج