فرماندار شهرستان سرپل ذهاب از تسطیح و زیرسازی جاده مواصلاتی آبشار پیران بااعتباری بالغ‌بر 5 میلیارد ریال خبر داد.

اکبر سنجابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه از تسطیح و زیرسازی جاده دسترسی به پارکینگ و آبشار پیران سرپل ذهاب خبر داد و گفت: آبشار پیران یا ریجاب یکی از بلندترین آبشارهای ایران است که در شهرستان سرپل ذهاب در 110 کیلومتری جنوب غربی کرمانشاه واقع‌شده است و هرساله با زیبایی‌های منحصربه‌فردی که دارد مسافران و گردشگران زیادی را در فصول مختلف سال مجذوب خود می‌کند.

وی افزود: به‌ منظور سهولت و دسترسی عبور و مرور مسافران و گردشگران به این منطقه بکر و زیبا تسطیح و بسترسازی 2 هزار و 500 متر جاده دسترسی به پارکینگ و آبشار پیران با بالغ‌بر 5 میلیارد ریال از محل اعتبارات توازن منطقه‌ای در دستور کار قرارگرفته است.

فرماندار شهرستان بیان داشت: آبشار پیران به‌عنوان میراث طبیعی بزرگ‌ترین جاذبه‌ی گردشگری و توریستی در استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب محسوب می‌شود و به همین منظور سعی خواهد شد با فراهم‌سازی امکانات و شرایط مساعد زمینه سفر به این چشم‌انداز طبیعی و تفرجگاه فراهم شود.

 وی در پایان همکاری و مشارکت مردم روستای کوهپایه‌ای پیران در امر تسطیح جاده دسترسی به آبشار پیران را مهم و ضروری خواند و گفت: مردم این روستا با فراهم‌سازی زمینه مساعد جهت فعالیت عوامل اجرایی می‌تواند در تسریع این امر مؤثر باشند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج