مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: انتقال آب حوزه قزل اوزن به اردبیل نیازمند تخصیص ۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار است و انتقال آب این حوزه برای تامین نیازهای آبی ضروری است که باید مورد توجه واقع شود.

به گزارش خبرگزاری موج، اصغر سلیمان‌زاده  در جلسه اقتصاد مقاومتی اردبیل اظهار داشت: انتقال آب حوزه قزل اوزن به اردبیل نیازمند تخصیص 800 میلیارد تومان اعتبار است و انتقال آب این حوزه برای تامین نیازهای آبی ضروری است که باید مورد توجه واقع شود تا هر چه سریع‌تر به تمامی اهداف خود در رابطه با پیشرفت و توسعه استان دست یابیم.

وی افزود: با توجه به بالا بودن میزان اعتبارات تامین آن کاری بسیار دشوار است ولی اجرای این طرح با توجه به اهمیت موضوع  باید با جدیت و اهتمام ویژه مورد توجه واقع شود و پیگیری‌ها و بررسی‌های لازم در این زمینه انجام شود تا بتوانیم به تمامی اهداف مورد نظر خود در این زمینه دست یابیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان اردبیل گفت: این طرح برای تامین نیاز آبی روستاها و قشلاقات لازمه کار است و می‌تواند ما را در رسیدن به تمامی اهداف سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری رهنمون شود، چرا که پیشرفت و آبادانی استان مهم‌ترین هدفی است که به دنبال آن هستیم.

سلیمان‌زاده بیان کرد: استفاده از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز از جمله مواردی است که باید در دستور کار قرار داده شود و در این زمینه احداث نیروگاه 1.5 واتی در شهرستان بیله‌سوار موضوعی است که هم‌اکنون در دستور کار قرار دارد و می‌تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود.

وی تصریح کرد: اجرای طرح‌های مرزی با تخصیص اعتباری در حدود 739 میلیارد تومان در دستور کار قرار داده شده که به طور حتم بهره‌برداری از این طرح‌ها می‌تواند در رابطه با جلوگیری از هدررفت آب و صرفه‌جویی در منابع آبی نقش بسیار مهم و اساسی داشته باشد و ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر رهنمون شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج