خطیب جمعه اراک گفت: انتخاب شهردار توسط پنجمین دوره شورای اسلامی اراک باید به دور از بازیهای سیاسی انجام شود.

به گزارش خبرگزاری موج،  آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز جمعه امروز گفت: مردم قدرشناس و فرصت شناس بار دیگر در انتخابات به امام و رهبر لبیک گفتند.

وی افزود: در روزهای مناظرات و تبلیغات جهت انتخابات ۲۹ اردیبهشت حرفهایی زده شد و وعده‌هایی دادند که باید نسبت به تحقق آنها پاسخگو باشند.

امام جمعه اراک با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی تصریح کرد: امید است اعضای جدید شورای شهر، شهرداری شایسته بر مبنای لیاقت و کفایت در عملکرد برای شهر انتخاب کنند و این انتخاب به دور از بازی سیاسی و دین فروشی باشد.

وی در ادامه بیان کرد: فرهنگ و هویت ما هویت اسلام و فاطمه زهرا (ع) است و هویت غربیان نیز هویت ترامپ و نتانیاهو است. ما در کشور دارای نظام آموزشی، قانون اساسی، و شورای عالی اموزش و پرورش هستیم و نیاز نداریم دیگران برای ما نسخه بپیچند. امید است دستگاه‌های ذیربط وقت شناس باشند و تذکرات رهبری را چراغ راه خود قرار دهند. در مورد سند ۲۰۳۰ باید گفت تعهدات باید مورد به مورد باشد و هر ماده ای از آن الزام آور نیست.

 

وی در ادامه سکوت مجامع بین المللی نسبت به جنایات در خصوص حمله به منزل شیخ عیسی قاسم همچنین جنایات دیگر در یمن و سوریه و آدم کشی را محکوم کرد و گفت: اگر این فجایع در مجامع بین المللی مطرح و حل نشود شاهد بروز فاجعه انسانی خواهیم شد.

 

دری نجف آبادی اظهار کرد: همه باید انزجار و تنفر خود علیه اقدامات ددمنشانه و تحریم‌های ناعادلانه علیه کشور را اعلام کنیم. 

 

روزه خواری ممنوع و گناه بزرگی است

 

وی در بخش دیگری از سخنانش به ماه رمضان اشاره و بیان کرد: هدف از برنامه باعظمت و آموزنده ماه رمضان این است که انسانها در مراتب مختلف بر مدار تقوا و تزکیه قرار گیرند.

 

وی روزه داری در ماه رمضان را عالیترین دستورات اسلام دانست و افزود: روزه قلب و روح و جان انسان را از آلودگیها پاک می کند.

 

 دری نجف آبادی گفت: روزه یکی از بهترین عوامل برای حفظ سلامت روح و جسم و نظم و دوری از بیماریهاست. ماه رمضان دارای مزایا و منافع بسیار است از این رو توصیه می شود به استقبال آن رفته و از برکات بهره مند شویم.

وی بابیان اینکه پرهیزکارترین افراد کسانی هستند که به این ماه توجه می کنند افزود: ماه رمضان جهاد معنوی بزرگی براساس معرفت و اخلاص نسبت به خداست و همه باید با معرفت در این اردوگاه الهی شرکت کنیم.

وی بر حفظ حرمت ماه رمضان تاکید کرد و ادامه داد: تظاهر به روزه خواری در ماه رمضان ممنوع و گناه بزرگی است که همراه با مجازات هست. کسانی که به این مهم دامن می زنند گناهکارند چراکه تظاهر به روزه خواری آثار سوء اجتماعی دارد. 

امام جمعه اراک گفت: ماه رمضان در تمام کشورهای اسلامی و غیراسلامی مورد توجه خاصی است و تنها مختص ایران نیست و آنها نیز به آداب این ماه مبارک اهمیت می دهند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج