رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم خبر داد که بیمارستان منطقه نیروگاه شهر قم در هفته دولت به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج از قم، سید حسن رضوی در بازدید از بیمارستان در دست احداث منطقه نیروگاه قم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: دولت در سطح کشور در خصوص پرداختن به موضوع بهداشتی و درمانی اقدامات عظیمی در راستای طرح تحول نظام سلامت انجام داده که متاسفانه به خوبی بیان نشده است.

وی عنوان کرد: چون کار برای مردم است و رضایت خداوند را هم کار برای مردم در بر خواهد داشت، بسیار مهم است و از این رو باید همواره در راستای اینگونه خدمات کوشید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم با اشاره به خدمات صورت گرفته در دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: رئیس دانشگاه علوم پزشکی و مجموعه همکاران با یک کار جهادی در راستای توسعه پروژه‌های عمرانی اقدام می‌کنند که از خدمات آن‌ها قدردانی می‌کنیم.

وی افزود: در طی این مدت به میزان 90 سال گذشته تعداد تخت‌های بیمارستانی افزایش یافته که این نشان دهنده ظرفیت خدمات رسانی در استان در حوزه سلامت است.

رضوی به احداث بیمارستان منطقه نیروگاه اشاره کرد و گفت: این منطقه از نظر بافت جمعیت یک منطقه پر تراکم به شمار می‌رود و از این رو اتمام این بیمارستان در اولویت برنامه‌های دولت قرار گرفته و استان نیز وظیفه خود می‌داند که به اتمام هر چه سریع‌تر آن کمک کند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قم بیان کرد: ما آماده کمک رسانی برای اتمام هر چه زودتر این بیمارستان و رفع مشکلات آن هستیم و امیدواریم که تا هفته دولت به بهره برداری رسیده و به مردم هدیه داده شود.

گفتنی است بیمارستان منطقه نیروگاه با 172 تخت در حال احداث است که با پیگیری‌های انجام شده تا نیمه نخست امسال به بهره برداری می‌رسد. برای احداث این بیمارستان که مراحل نهایی تکمیل را سپری می‌کند، تاکنون 450 میلیارد ریال هزینه شده است.

احداث این مرکز درمانی از سال 89 آغاز شد، ولی به دلیل مشکلات اعتباری تا سال 93 متوقف بود که با تأمین بودجه در حال حاضر 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا خردادماه امسال به چرخه درمان در قم اضافه شود.

این بیمارستان 15 هزار متر مربع فضای درمانی دارد و در هفت طبقه در حال ساخت است که دارای بخش‌های جراحی عمومی، داخلی، نوزادان، زنان و زایمان، اورژانس، درمانگاه و بخش‌های پاراکلینیکی مثل داروخانه و تصویربرداری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج