رئیس اتاق بازرگانی استان کرمانشاه مالیات بر ارزش‌افزوده را یکی از مشکلات بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: معتقدم این قانون خیلی مناسب نبود و در مرحله اجرا هم با مشکلاتی مواجه شد که درنهایت فضای رقابتی را از کشور گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی استان با رئیس اتاق بازرگانی ایران و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس جای یک‌نهاد و مرکز آینده‌پژوهی در کشور خالی دانست و ابراز داشت: متأسفانه جای یک‌نهاد آینده‌پژوهی که ۲۰ تا ۳۰ سال آینده کشور را درزمینه های مختلف پیش‌بینی کند، خالی است و به وجود آمدن آن شاید مشکلاتی مانند بحران آب، چالش مای محیط زیستی و ... را قبل از وقوع بتوان پیش‌بینی کرده بود.

وی دید آینده‌نگر با مباحث اقتصادی را عاملی مهم در پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور عنوان کرد و افزود: برخی از قوانین مانند بانکداری، مالیات بر ارزش‌افزوده، گمرک، تجارت، مبارزه با قاچاق و ... اکنون در مجلس در دست بررسی است اگر از نظرات کارشناسان امر در اتاق بازرگانی مطرح و بررسی شود، قطعاً می‌تواند راهبردی‌تر باشد.

عضو هیئت‌رئیسه اتاق بازرگانی ایران در ادامه به لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده بخش خصوصی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: بخش خصوصی از این قانون بیم دارد، زیرا اثرگذاری آن بر فضای رقابتی کشور و سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی قابل‌توجه است.

کاشفی بیکاری ۲۲ درصدی را مهم‌ترین کرمانشاه عنوان کرد و اعلام داشت: در تمام دنیا نرخ بیکاری بالای ۱۰ درصد باعث پیش‌بینی‌ناپذیری جوامع و در معرض آسیب قرار گرفتن آن‌ها محسوب می‌شود و درواقع در حال حاضر تمام سیستم اداری استان کرمانشاه بر کاهش نرخ بیکاری متمرکز است، اما بدون کمک حاکمیت نمی‌توان این مشکل را حل کرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه گفت: تا زمانی که شرایط ما مثل استان مای دیگر باشد نمی‌توانیم این فاصله که بین کرمانشاه و سایر استان‌ها ایجادشده را پرکنیم و امروز این استان یک نگاه ویژه می‌خواهد و کمیسیون اقتصادی مجلس باید کمک کند که بتوانیم در یک برنامه چهار یا پنج‌ساله نرخ بیکاری استان را به میانگین کشور برسانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج